Tuberkuliozė - viena iš seniausiai žinomų žmonijos ligų, tačiau kasmet ji pražudo apie 3 mln. žmonių. Lietuvoje ksmet ja suserga apie 3 tūkst. žmonių.
Dinaminių matematinių modekių sukūrimo atžvilgiu, modeliavimo problema tuberkuliozės epidemiologijoje yra analogiška problema ekologijoje.
Matematiniai modeliai atlieka didelį vaidmenį tiriant infekcines ligas. Nuodugniai ištirti tuberkuliozės plitimo priežastis galime tik naudodami matematinius modelius.
Kai klausimas tinkamai užduotas, sekantis žingsnis išrinkti tinkamą jos formos aprašymą. Šis išrinkimas priklauso nuo pačios užduoties, o taip pat nuo tikslių sprendimų ir galimybių ateityje naudoti išdirbtą modelį. Modelis turi būti su priimtinu tikslumu sukurti realios situacijos savybes, kurios aiškiai veikia sprendimus duotus tam uždaviniui. Kai turi norą padaryti modelį tinkamesnį tada tai verčia pripažinti vis naujus ryšius tyrinėjamoje sistemoje, o tai priveda prie būtinos pritraukiamos informacijos, kurios tikslumas gali būti nepakankamas, todėl prie realizuojamų praktikoje modelių visada statomas kompromisas, reiškiantis proceso reiškingumą modelių išdirbime.
Tuberkuliozės (TB) situacija pasaulyje ir kaimyninėse valstybėse
Tuberkuliozė - tai lėtinė, infekcinė, granulominė liga, kurią sukelia bakterija Mycobacterium tuberculosis (pav.3.). Kasmet beveik 8 milijonai pasaulio gyventojų suserga tuberkulioze. Nuo tuberkuliozės kasmet pasaulyje miršta apie 3 mln. žmonių
Tuberkulioze suserga imlus (jautrus) bakterijai žmogus (pav.4). Didžiausia rizikos zona yra besivystančios pasaulio šalys, kur nėra tinkamų sanitarinių sąlygų, didelė drėgmė.
Padidėjusią riziką užsikrėsti taip pat turi sveikatos apsaugos darbuotojai, dirbantys su užkrėstais pacientais, asmenys, vartojantys intraveninius narkotikus, emigrantų, kurių šalyse paplitusi tuberkulioze, tankiai gyvenamos teritorijos, neturtingai gyvenanti, negaunanti pakankamos medicininės pagalbos, visuomenės dalis. Toks gyvenimo būdas lemia sumažėjusį organizmo atsparumą ir padidėjusį imlumą tuberkuliozės sukėlėjui; tuberkuliozei yra būdingas labai ryškus socialinis pobūdis.
Įvairaus amžiaus žmonių sergamumas plaučių tuberkulioze pastaraisiais metais didėja. Padidėjusį sergamumą tuberkulioze lemia nevisavertė mityba, piktnaudžiavimas alkoholiu, narkomanija, AIDS, imunitetą slopinančių vaistų (gliukokortikosteroidų, citostatikų) vartojimas, tymai, kokliušas (vaikams) ir kt.
Tuberkuliozei būdingos specifinės pažeistų organų tuberkuliozinės 1-2 mm dydžio granulomos, kurių centre yra kazeozinė nekrozė, o aplink ją - trys zonos: epitelioidinės ir daugiabranduolės gigantiškosios (Pirogovo-Langhanso) ląstelės; limfocitai...
Šį darbą sudaro 2320 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!