Žemės ūkis, gyvulininkystė, žuvininkystė ir kiti tradiciniai verslai kaimo gyventojams yra ne tik darbas, bet kartu ir gyvenimo būdas, ugdantis iniciatyvą, darbštumą, sumanumą, veiksmų nuoseklumą, pastangas plėsti verslą, prisirišimą prie gimtinės, šeimos, tradicijų ir kt.
Nuo senų laikų Lietuvoje buvo plėtojami tik tradiciniai verslai tokie kaip gyvulininkystė, žemdirbystė, paukštininkystė, nebuvo net galvojama, kad galima būtų užsiimti kažkokiu kitokiu verslu. Tačiau keičiantis visuomenei, didėjant žmonių poreikiams pradėta imtis kitokių verslų, kurie atrodytų neturėtų duoti didelį pelną.
Žmonėms pradėjus vystyti netradicines verslų šakas, kurios atrodytų galėtų būti kaip hobis, buvo pastebėta, jog ši veikla šalia tradicinių veiklų gali duoti tokį pat pelną kaip ir kitos, realizuojant produkciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.
Tradiciniai verslai niekada nebus nustumti į šalį, bet reikia plėtoti ir netradicines šakas, siekiant sukurti naujas darbo vietas, paklausią lietuvių produkciją užsienio rinkose, modernizuoti Lietuvos kaimus.
Tyrimo tikslas - išanalizavus tradicinių ir netradicinių verslų sampratas, kitimo tendencijas, nustatyti veiksnius ir galimybes, kurie patobulintų naujų verslų plėtojimą kaimo vietovėse.
Tyrimo problema – netradicinių verslų plėtra kaimo vietovėse.
Tyrimo objektas – tradiciniai ir netradiciniai kaimo verslai.
Tyrimo uždaviniai:
1. Išanalizuoti verslų sampratą ir klasifikavimo sistemą;
2. Išanalizuoti tradicinių ir netradicinių verslų teorinius aspektus;
3. Nustatyti tradicinių ir netradicinių verslų kitimo tendencijas;
4. Nustatyti veiksnius, kurie lemia netradicinių verslų plėtrą, veiksnių efektyvumo panaudojimą.
5. Pateikti pavyzdžius projektų, kurie vykdomi siekiant žmones sudominti užsiimti netradiciniais verslais.
Tyrimo metodai - literatūros šaltinių analizė ir sintezė, palyginamoji analizė, indukcija,dedukcija, loginė analizė ir sintezė, grafinio vaizdavimo.
Tyrimo laikotarpis – tyrimas atliktas už 2002m. - 2006m.
1. TRADICINIŲ IR NETRADICINIŲ VERSLŲ SAMPRATA, RŪŠYS.
1.1. Kaimo verslų samprata ir klasifikavimas
Bendriausia prasme verslas traktuojamas, kaip ūkinė veikla, kuri apima prekių gamybą ar paslaugų tiekimą ir komerciją (pirkimą – pardavimą), konkreti ūkininkavimo sfera, forma. Jo plėtojimas – tai privatinės nuosavybės, kuri yra asmenybės, jos sugebėjimų, gerovės kilimo, veržimosi į ekonominę bei politinę, pilietinę laisvę prielaida, gausinimas.
Verslas – tai yra tam tikras procesas, kuris veikia tam...
Šį darbą sudaro 5229 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!