Šiuolaikiniame pasaulyje verslo sėkmę lemia labai daug priežasčių, tačiau viena svarbiausių, ypač veiklos pradžiai, šalis, kurioje yra plėtojamas verslas. Šalies padėtį dažniausiai nusako jos resursų kiekis. Savo darbe aprašysiu resursus suskirstytus į tris rūšis: gamtinius, finansinius ir žmogiškuosius. Visi ištekliai yra svarbūs, ir be nei vieno iš jų neišeitų valstybei ir verslui funkcionuoti. Tačiau pasaulyje visi resursai paskirstyti netolygiai, o tai dažniausiai nulemia, kad vienose verslui sudaromos labai geros sąlygos, o kitose labai sudėtingos. Vis dėlto dabartinės tendencijos skelbia, kad svarbiausias išteklius yra žmoniškieji resursai, kurie efektyviai panaudoti gali atstoti nedidelius gamtinius ir finansinius išteklius.
Pirmoje darbo dalyje aptarsiu resursų sąvoką bei klasifikavimą. Kadangi resursų sąvoka sutinkama ne tik versle ir ekonomikoje, norint surasti tikriausią ir geriausiai esmę pasakantį apirėžimą, reikia išanalizuoti keleto autorių nuomones.
Antra dalis skirta aptarti gamtiniams ištekliams. Jų analizę pasirinkau pirmiausia, nes nuo jų neretai priklauso ir finansiniai ištekliai. Kiek šalis turi išteklių yra nulemta prieš milijardu metų, todėl jų reikšmė ekonomikai ir verslui yra žinoma labai seniai. Gamtiniai ištekliai skatina gamybą, nes šalyje išgaunami yra pigesni nei juos importuojant iš kitų valstybių.
Trečioje darbo dalyje aprašomi žmoniškieji ištekliai, kurie yra ekonomikos ateities potencialas. Šiuos resursus nagrinėti įdomiausia ir svarbiausia, nes tai sritis, kurioje reikia plėstis Lietuvai. Pagrindinės žmoniškųjų išteklių plėtros kryptys – švietimo sistemos tobulinimas bei koncentracija į inovacijų kūrimą.
Ketvirta darbo dalis nagrinėja šalies finansinius išteklius. Finansiniai ištekliai neatsiejami nuo bet kokios veiklos, todėl jų kiekis tiesiogiai lemia verslo sąlygas. Tačiau net ir neturtingos valstybės privalo sugebėti taip paskirstyti savo finansinius resursus, kad būtų patenkinti būtinieji visuomenės poreikiai bei skatinamas ekonomikos augimas.
Penkta darbo dalis susieja visus šalies išteklius su verslu. Mano sukurtas modelis parodo gamtinių, finansinių bei žmoniškųjų išteklių tarpusavio sąveiką bei jų efektyvaus panaudojimo reikšmę šalies verslui.
Darbe naudojausi ne tik mokomųjų knygų informacija, bet taip pat mokslinių straipsnių medžiaga, naujausiais statistikos duomenimis. Informaciją stengiausi pateikti lentelių, grafikų...
Šį darbą sudaro 8435 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!