Rašiniai

Tėvynės paveikslas literatūroje (A. Mickevičius, A. Baranauskas, Maironis)

10   (1 atsiliepimai)
Tėvynės paveikslas literatūroje (A. Mickevičius, A. Baranauskas, Maironis) 1 puslapis
Tėvynės paveikslas literatūroje (A. Mickevičius, A. Baranauskas, Maironis) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Romantizmo epocha iš esmės pakeitė Europos kultūrą. Ypatingas meno suvokimas išugdė naują žmogaus mąstymo, jausmų ir elgsenos tipą, sukūrė savitą dvasinės kultūros modelį, kuris įtvirtino Tėvynės paveikslą literatūroje. Šis nepaprastai svarbus paveikslas įprasmina Tėvynės istoriją, atskleidžia kraštovaizdžio bei gamtos grožį ir skatina tautą puoselėti Tėvynę. Romantikai Antanas Baranauskas ir Maironis didelę dalį savo gyvenimo skyrė būtent Tėvynės paveikslui išaukštinti savo kūryboje. Šiame rašinyje palyginsime, kuo panašus ir kuo skiriasi minėtų autorių Tėvynės paveikslas.
Romantinis Tėvynės paveikslas pradedamas tapyti nuo kraštovaizdžio. A. Baranauskas ir Maironis kūriniuose pirmiausia išskiria gamtos grožį ir peizažą. A. Baranauskas romantinėje poemoje „Anykščių šilelis“ kraštovaizdžio centru pasirinko mišką. Poemos lyrinis subjektas garbina šilelį ir laiko jį didžiausiu turtu žemėje. Kūrinyje miškas įgauna šventumo prasmę, todėl ir Tėvynė suvokiama kaip šventovė. Poemos kalbančiojo ilgesio nuspalvinti žodžiai akcentuoja miško svarbą, kuri asimiliuojama su Tėvynės svarba. Anot autoriaus, miške žmogus išgyvena ramybę, mėgaudamasis tyla atskleidžia savo kūrybinius gebėjimus bei savotiškoje miško šventykloje priartėja prie Dievo. Tačiau, kitaip nei A. Baranauskas, trimis dešimtmečiais vėliau gimęs žymus Lietuvos tautinio atgimimo dainius bei iškiliausias poetas romantikas – Maironis – savo kūryboje pasaulio centru nebelaiko miško. Svarbiausiomis ir pagrindinėmis Maironio kūrybos figūromis tampa upės. Kas gi lėmė tokį poeto žvilgsnio pokytį? Ne paslaptis, jog Maironis gimė viename gražiausių Lietuvos kraštų – Pasandravyje, prie Dubysos. Tai ir buvo pagrindinis motyvas, kodėl poetas daug dėmesio skyrė Lietuvos upių grožiui aprašyti. Upių išaukštinimą puikiai simbolizuoja eilėraščio „Kur bėga Šešupė“ pavadinimas. Taip pat eilėraštyje atskleidžiamas stiprus ryšys, siejantis tautą su praeities kartomis. Poetui upės tampa neatsiejama Tėvynės paveikslo dalimi ir jis siekia įrodyti jų svarbą tautai, todėl akcentuoja jų pavadinimus jau pirmose eilutėse. Kūrinyje minima ne tik Šešupė, bet ir Nemunas. Šios upės simbolizuoja neišsemiamą grožio šaltinį, be kurio Maironis negalėtų įsivaizduoti savo Tėvynės ir kurį aprašo kitame eilėraštyje „Nebeužtvenksi upės“. Eilėraštyje lyrinis „aš“ tarytum kalbasi su lyriniu „tu“,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 755 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (755 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (755 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt