• Diferenciacija. Šioje stadijoje atsiranda skirtumų akcentavimas.
• Atsiribojimas. Atsiribojama nuo pokalbių apie tarpasmeninius santykius ir rizikingų temų, galinčių sukelti prisiminimus ir pažeisti jausmus.
• Sąstingis. Palaipsniui bendraujantieji pradeda jausti įtampą ir nepatogumą būdami kartu, pokalbiai tampa paviršutiniški ir nemalonūs.
• Vengimas; Žmonės stengiasi rečiau matytis, vengia kontaktų.
• Išsiskyrimas. Nusprendžiama nutraukti santykius ir išsiskiriama‘‘ (1, 145).
„Skyrybos dgs. - sutuoktinių skyrimasis, santuokos nutraukimas ar nutrūkimas“ (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas, 1993). Taigi skyrybos – natūrali santuokos baigtis, kurią visuomet lydi daugybė emocijų: neįgyvendintų vilčių, nusivylimo, širdgėlos, paguodos ir, be abejo, vilties. Santuoka, prasidėjusi iškilminga ceremonija, dažnai palydėta daugybės svečių ir giminių, skyrybų atveju baigiasi teisme. „Vietoj svečių ir gėlių dabar matome teisėjus, advokatus, o kas baisiausia – du labai svetimus žmones, kurie nieko gero negali pasakyti vienas kito atžvilgiu“ (4, 111).
Šiame referate tėvų skyrybos bus analizuojamos keliais aspektais:
• tėvų skyrybų visuomeninės ir individualios priežastys;
• tėvų skyrybų pasekmės sutuoktiniams ir jų vaikams.
Referato pabaigoje, išvadose, pateikiami esminiai faktai nagrinėjamąja tema.
1. TĖVŲ SKYRYBOS – SUTOKTINIŲ IR JŲ VAIKŲ PSICHOLOGINĖ KRIZĖ
Europoje skyrybos yra beveik įprastos, teigia Myers (2000); nuo 1960m. iki 1985 m. jų skaičius padidėjo 400%. Skyrybų skaičius Lietuvoje yra vienas didžiausių Europoje (Marcinkevičienė, 1999).
1 lentelė
Vedybos ir skyrybos Lietuvoje
Metai
Vedybos
Skyrybos
1950
23 246
625
1970
29 915
6 918
1980
31 520
11 038
1990
36 310
12 747
2000
16 906
10 882
2002
16 161
10 579
1. Skyrybų priežastys
„Skyrybų priežastys gali būti įvairios ir ne visuomet lengva išsiaiškinti tikrąsias. Dažniausiai jos glūdi giluminiuose asmenybės kloduose, sutuoktinių tarpusavio ryšiuose, visuomeninėje aplinkoje, kurioje jie gyvena“ (4, 112). Dažniausiai sutuoktiniai skiriasi dėl keleto priežasčių. Santuokų žlugimo priežastis tyrinėję mokslininkai (E. Aronston ir T. D. Wilson; C. E. Rusbult, C. G. Jung, L. A. Kurdek) daro išvadą, kad skyrybos visuomet kyla ne dėl vienos, o dėl kelių priežasčių, jie anot G. Matulienės (1997) linkę išskirti dvi priežasčių grupes: visuomenines ir individualias.
Visuomeniniai veiksniai
Visuomenės požiūris į santuoką ir jos stabilumą – vienas iš reikšmingų veiksnių. Požiūriui susiformuoti reikalingos šios prielaidos:
• Ekonominės...
Šį darbą sudaro 2360 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!