Daug girdėjau apie psichologą Froidą, todėl nusprendžiau perskaityti būtent jo knygą. Pasirinkau „Kasdienio gyvenimo psichopatologija“. Pratarmėje epigrafas: „Z.Froidas – vylinga paslaptis, Z.Froidas – anekdotų personažas, Z.Froidas – uždraustas vaisius.“ Labiausiai intriguoja - „uždraustas vaisius“. Ieškodama informacijos apie mokslininką lietuviškame internete, supratau, kad jos yra labai mažai, todėl teko ieškoti informacijos rusų kalba. Prieš skaitydama knygą, norėjau sužinoti apie Froidą, jo asmenybę, gyvenimą ir mokslinę veiklą, nes kitaip, pradėjus skaityti, labai sunku būtų suprasti, kokių išvadų reikia ieškoti tarp begalės pavyzdžių, kurie gana sunkiai suvokiami.
Taigi, sužinojau, kad Zigmundas Froidas (1856 – 1939) – austrų psichologas, psichoanalizės kūrėjas. Jis gimė gegužės 6 d. Moravijos Freiburgo (dabar Pršybore, Čekija) mieste neturtingo vilnos pardavėjo šeimoje.
1860 metais šeima persikėlė į Vieną, kur įžymus mokslininkas pragyveno beveik 80 metų.
Didelėje šeimoje buvo 8 vaikai. Zigmundas išsiskirdavo savo ypatingais gabumais, aštriu protu ir aistra skaitymui. Tėvai siekė sudaryti jam geresnes sąlygas. Kai kiti vaikai mokėsi žvakių šviesoje, Zigmundui duodavo žibalinę lempą.
Būdamas 17 metų, jis su pagyrimu baigė gimnaziją ir įstojo į Vienos universitetą. Po medicinos fakulteto baigimo Z. Froidas pradėjo savo mokslinę veiklą kaip fiziologijos ir neurologijos specialistas. Sunki materialinė padėtis privertė jį palikti mokslą. Jis tapo gydytoju-psichiatru ir suprato, kad anatomijos ir fiziologijos žinojimas niekuo negali padėti gydant neurozes.
1881 metais Z. Froidas gavo mokslinį laipsnį Venos universitete.
1885-1886 metais jis gavo stipendiją ir pusę metų stažavosi Paryžiuje, žinomo gydytojo Ž. M. Šarko klinikoje „Salpetrijer“.
Grįžęs į Vieną, Z. Froidas bandė taikyti hipnozę terapiniais tikslais, bet greitai įsitikino jos ribotumu. Palaipsniui Z. Froidas išdirba savo psichoterapinę techniką, laisvųjų asociacijų metodą.
1899 metų pabaigoje publikuojamas fundamentalus Z. Froido darbas „Sapnų aiškinimas“, kuris iki šiol skaitomas psichoanalizes „biblija“. Paskui išėjo daugybė Z. Froido knygų ir straipsnių įvairiais klausimais medicininės psichologijos klausimais. Aplink Z. Froidą palaipsniui susirinko mokslininkų ratelis, kuris 1908 metais virto Vienos psichologine bendruomene.
1908 metais įvyko I Tarptautinis psichoanalitikų kongresas, o 1910...
Šį darbą sudaro 2109 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!