Recenzijos

Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"

10   (2 atsiliepimai)
Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" 1 puslapis
Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

“Kasdieninio gyvenimo psichopatologija” – Z. Freud.
Z. Froido kūrinyje “Kasdieninio gyvenimo psichopatologija” buvo išnagrinėti šie punktai: tikrinių daiktavardžių užmiršimas, svetimų kalbų citatų užmiršimas, vardų ir žodžių tvarkos užmiršimas, maskuojantis vaikystės prisiminimų pobūdis, kalbos klaidos, skaitymo ir rašymo klaidos, įspūdžių ir ketinimų užmiršimas, apsirikimai, simptominiai ir atsitiktiniai veiksmai, kombinuotos klaidos, determinizmas (tikėjimas atsitiktinumu ir prietarais).
1. Tikrinių daiktavardžių užmiršimas – gana įprastas ir praktiškai ne labai svarbus prisiminimo galimybės sutrikimas. Procesas, kuris turi vesti prie reikalingo žodžio atkūrimo, persikėlė ir privėdė prie daiktavardžio pakeitimo. Lemiamą reikšmę turi du momentai: dėmesio sustiprinimas iš vienos pusės, o iš kitos – kažkokia sąlyga, priklausanti jau pačioms psichinio materialo savybėms.
2. Polinkis svetimų kalbų citatų užmiršimui yra susijęs su visomis kalbos dalimis. Užmiršimo mechanizmas – tai minties eigos pažeidimas, atsirandantis iš vidinio protesto, kuris kilo iš kažko išstumto.
3. Vardų ir žodžių tvarkos užmiršimo mechanizmas įvyksta dėl numatyto daiktavardžio atkūrimo su svetimos, tuo metu nenutuokiamos minčių eilės pagalba. Egzistuoja dvi vardų užmiršimo rūšys: kai tas vardas pats liečia kažką nemalonų, arba jis yra susijęs su kitu, kuris turi panašią įtaką.
4. Froidas taip pat pastebėjo nuostabų faktą: ankstyvosios vaikystės prisiminimuose paprastai saugomi nereikalingi ir antraeiliai dalykai, tuo tarpu, kai svarbūs, afektingi to laikmečio įspūdžiai nepalieka suaugusių žmonių atmintyje jokių pėdsakų.
5. Kalbos klaidos – tai reiškinys, pastebimas sveiko žmogaus žodžiuose; sukelia pereinamumo prie parafazijos (atsirandančios jau patologinemis sąlygomis) įspūdį.
6. Skaitymo ir rašymo klaidos. Rašymo klaidas žmonės daro dažniau, negu kalbos klaidas.
7. Z. Froidas pabrėžė, jog esant įspūdžių ir ketinimų užmiršimui įvyksta turimų įspūdžių atranka, analogiškai, kaip ir atskirų kiekvieno įspūdžio arba ketinimo elementų atranka. Užmiršimo pagrindą sudaro tingėjimo motyvas.
8. Taigi, apsirikimai - simvolinis minties išreiškimas. Apsirikime apie save priminė savikritika. Veiksmai, ivykstantys dėl kokios nors klaidos, gali būti ir visos kitų tamsių norų aibės požymiai.
9. Simptominiai ir atsitiktiniai veiksmai atlieka simptomų vaidmenį, įvyksta arba su įpročių pagalba (reguliariai, žinomomis sąlygomis), arba...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 944 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (944 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos recenzija
  • 2 psl., (944 ž.)
  • Word failas 33 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią recenziją

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija". V. E. Franklis "Žmogus ieško prasmės"

Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija". V. E. Franklis "Žmogus ieško prasmės" Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

K. Rodžersas "Apie tapimą asmeniu" ir Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"

K. Rodžersas "Apie tapimą asmeniu" ir Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija". Kūrinio analizė

Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija". Kūrinio analizė Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Knygos analizė: Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"

Knygos analizė: Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt