Recenzijos

Z. Froidas bei jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"

10   (2 atsiliepimai)
Z. Froidas bei jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"  1 puslapis
Z. Froidas bei jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"  2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Zigmundas Froidas – austrų gydytojas psichiatras, psichologas ir filosofas, gyvenęs XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje, Z.Froido knyga „Kasdieninio gyvenimo psichopatologija“ skirta ne tik gydytojams psichoterapeutams, bet ir kitiems skaitytojams. Knygoje aiškinami ir apžvelgiami užmirštumai, kalbos klaidos, supainiojimai, prietarai ir apsirikimai.
Pirmajame skyriuje kalbama apie tikrinių daiktavardžių užmiršimą. Atrodo nieko tokio, kad užmiršai, tačiau Froidas aiškina, kad užmirštama ne, bet kaip, o dėsningai ir kryptingai. Mes stengiamės prisiminti, tačiau tai slypi mūsų pasąmonėje. Pagrindinės sąlygos mus juos užmiršti yra tai, kad mums prisiminti trukdo išoriniai veiksniai, tai ką žmogus kalba ar galvoja ir t.t. Z.Froido manymu, kad paprasto tikrinių daiktavardžių užmiršimo, pasitaiko ir tokių atvejų, kai užmiršimas motyvuojamas slopinimu.
Antrajame skyriuje kalbama apie svetimų kalbų citatų užmiršimą. Čia susiduriame su žodžio užmiršimu be jo pakaitalo. Tai tiesiog dar vienas užmiršimo mechanizmas.
Kitame skyriuje aptariama vardų ir žodžių tvarkos užmiršimas. Šiame skyriuje autorius pateikia įvairiausių pavyzdžių, kokiais atvejais ir kaip užmirštamas vardas, ar žodžių tvarka. Mane sudomino tai, kad išmoktą formulę ar eilėraštį tegalime prisiminti tik apytikriai, pakeisdami žodžius, o atrodė, kad viską prisimeni. Taigi vardo ar žodžių tvarkos užmiršimas, dažniausiai pasitaikanti atminties klaida, kuri yra sunkiai įveikiama kliūtis.
Didelį įspūdį paliko ketvirtas skyrius, apie vaikystės prisiminimus. Vaikystės prisiminimų tema, man regis, tokia svarbi ir įdomi, nes vieni išlikę vaikystės prisiminimai būna aiškūs, kiti – keisti ir nesuprantami. Vaiko prisiminimai analizuojant gali įgyti prasmę, kurios anksčiau neturėjo, todėl tai gan svarbu kiekvienam žmogui.
Kitame skyriuje aptariamos kalbos klaidos, arba rektai. Čia autorius stengiasi paaiškinti įvairias klaidas, kurias padarome kalbėdami. Žmonės klaidas daro dėl noro pamėgdžioti kitus, dėl žodžių panašumų, dėl žodžių pakaitalų ir pan. Autorius pateikia įvairiausių pavyzdžių, kurie padeda skaitytojui labiau įsigilinti į tas daromas klaidas.
Šeštame skyriuje nagrinėjamos skaitymo, rašymo ir kalbos klaidos. Labai dažnai skaitytojas savaip pakeičia tekstą, veikiamas to, apie ką galvoja. Pakanka, kad tekstas būtų šiektiek panašus....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 610 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (610 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos recenzija
  • 2 psl., (610 ž.)
  • Word failas 28 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią recenziją

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Z. Froidas ir jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"

Z. Froidas ir jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Z. Froidas bei jo kūrinio "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" analizė

Z. Froidas bei jo kūrinio "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" analizė Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija". V. E. Franklis "Žmogus ieško prasmės"

Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija". V. E. Franklis "Žmogus ieško prasmės" Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

K. Rodžersas "Apie tapimą asmeniu" ir Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"

K. Rodžersas "Apie tapimą asmeniu" ir Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt