Recenzijos

Z. Froidas ir jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"

9.6   (2 atsiliepimai)
Z. Froidas ir jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" 1 puslapis
Z. Froidas ir jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" 2 puslapis
Z. Froidas ir jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" 3 puslapis
Z. Froidas ir jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kasdienio gyvenimo psichopatologija (1901) yra bene populiariausias S. Freudo kūrinys. Jame autorius gvildena „tam tikrus gana dažnus, visiems žinomus, dėmesio nepatraukiančius fenomenus, kurie neturi nieko bendra su ligomis, nes pasitaiko kiekvienam sveikam žmogui", — vadinamuosius riktus, vėliau liaudyje pramintus tiesiog „Freudo riktais", kai apsirinkama šnekant, skaitant, klausant, kai nukišami ar pametami daiktai, užmirštami vardai ir panašiai.4 S. Freudas knygoje pateikia daugelį pavyzdžių iš savo, savo pacientų gyvenimo, taip pat pavyzdžių randame iš knygų ištraukų, draugų pasakojimų. Knygą sudaro 12 skyrių, kuriuose kalbama apie užmiršimą (vardų, svetimos kalbos žodžių, žodžių tvarkos, įspūdžių ir ketinimų), maskuojančius vaikystės prisiminimus, apsirikimus rašant ir skaitant, apsirikimus veiksmuose, determinizmą bei tikėjimą atsitiktinumais bei prietarais. Esu pastebėjusi, jog žmonės dažnai apsirinka įvairiuose veiksmuose bei kalboje, tačiau neteikiau tam prasmės iki tol, kol sužinojau apie šią Freudo knygą, todėl ją ir pasirinkau.
Daugelis linkę sutikti su Freudu dėl minėtų apsirikimų, kuriuos autorius aptarė savo knygoje, tačiau jis buvo ir yra iki šiol kritikuojamas, kad savo pagrindines mintis suformulavo remdamasis neurozėmis sergančių žmonių tyrimais. Sutinku su šia mintimi ir taip pat turiu pridurti, kad knygoje man pritrūko aiškesnės analizės bei įtikinamesnių pavyzdžių, paaiškinančių apsirikimus. Nors ir neradau autorių, kurie būtų pasisakę šia tema, pateikiu savo nuomonę apie tai, kas mane sudomino bei už ko užkliuvo mano akys beskaitant šią knygą.
Pirma, apsirikimų paaiškinimas man pasirodė gana subjektyvus, nes daugelis pavyzdžių yra paimti iš autoriaus patirties. Taip pat, kaip minėjo ir pats Freudas, paaiškinimas ne visada gali atitikti tiesą. Freudas pateikia pavyzdį apie moterį, kuri krisdama stipriai susižalojo veidą. Freudo teigimu, ši padariusi tai tyčia, kad nubaustų save, mat prieš krisdama lange ji pamatė paveikslėlį, kurį galėtų nupirkti vaikų kambariui. Prieš kurį laiką ši moteris buvo pasidariusi abortą, tad šią nelaimę Freudas apibūdino taip: „O kam reikia paveikslėlio vaikų kambariui, jei tu leidai nužudyti savo vaiką. Tu žudikė! Tu neišvengsi bausmės!“52Taigi, moteris...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1150 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1150 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos recenzija
  • 4 psl., (1150 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią recenziją

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Z. Froidas bei jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"

Z. Froidas bei jo kūrinys "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

K. Rodžersas "Apie tapimą asmeniu" ir Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija"

K. Rodžersas "Apie tapimą asmeniu" ir Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija". V. E. Franklis "Žmogus ieško prasmės"

Z. Froidas "Kasdienio gyvenimo psichopatologija". V. E. Franklis "Žmogus ieško prasmės" Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Z. Froidas bei jo kūrinio "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" analizė

Z. Froidas bei jo kūrinio "Kasdienio gyvenimo psichopatologija" analizė Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt