Tėvo ir sūnaus konfliktai antikos ir XX a. literatūroje.
Nuo seniausių laikų tėvo figūra visuomenėje išlieka nepakitusi. Šeimoje jis atlieka sergėtojo ir išmaitintojo vaidmenį. Tėvas - tai išminties ir patirties kupinas asmuo, kuriuo gali remtis visa šeima. Berniukams tėvas yra gyvas pavyzdys, koks turi būti vyras. Tačiau būna ir taip, kad tarp jų kyla ginčai. Apie šią santykių dalį pasakojama ir literatūroje. Taigi, šiandien palyginsiu tarp tėvo ir sūnaus kylančius konfliktus, kurie aprašomi Sofoklio tragedijoje ,,Antigonė” ir Juozo Grušo tragikomedijoje ,,Meilė, džiazas ir velnias”.
Iš antikos kūrinių galima sužinoti daug dalykų apie asmenines žmogaus ir visuomenės vertybes, apie meilę ir santykius. Juose aprašomos to laikotarpio žmonėms kylančios problemos ir iššūkiai. Antikos literatūroje kalbama apie žmonių santykius ir kylančius konfliktus tarp jų. Nemažai ginčų ir kyla šeimose, tarp tėvo ir vaikų. Apie tai ir kalbama Sofoklio tragedijoje ,,Antigonė”. Tarp Tebų karaliaus Kreonto ir jo sūnaus Haimono kyla ginčas dėl nuomonių nesutapimo. Pagal Kreontą, šalies valdovas gali vadovauti kaip tik jis nori, o piliečių, ypač moterų, nuomonė ir poreikiai nėra svarbūs, tai parodo jo žodžiai: ,, Nurodinės man žmonės, ką turiu daryti?”. Haimonas savo tėvą gerbia ir mato jį kaip išmintingą kelrodį, tai parodo jo žodžiai: ,,Aš - tavo, tėve. Tu pamokymais gerais Man rodai kelią, ir visad aš eisiu juo”. Nors ir Kreonto įsitikinimai bei požiūriai nėra priimtini Haimonui, sūnus vis tiek gerbia savo tėvą ir nori, kad jis suprastų , jog valstybę sudaro žmonės gyvenantys joje ir norint, kad valstybė klestėtų, piliečių poreikiai turi būti labai svarbūs ir valdovui. Bet Kreontas savo sūnaus geranoriškas pastabas priima kaip kritiką ir įžeidimą. Haimonui atsiskleidžia blogosios tėvo savybės: išdidumas, žiaurumas ir užsispyrimas. Konflikto tarp Haimono ir jo tėvo atomazga įvyksta jau per vėlai: Kreontas išgirsta ir supranta savo sūnaus tiesą tik tada, kai pamato, kad dėl savo negailestingų veiksmų jis lieka vienas. Taigi, remdamasi Sofoklio tragedija ,,Antigonė” galiu teigti, kad Antikos literatūroje aprašomi santykiai tarp tėvo ir sūnaus atskleidžia, kokia svarbi sūnui yra tėvo figūra, o tarp jų kilęs konfliktas parodo, kad tėvas išnaudoja savo sūnaus suteiktą meilę ir pagarbą jam, kad patenkintų savo ego.
Šį darbą sudaro 713 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!