Konspektai

Teologijos įvadas. Pasiruošimas egzaminui

9.4   (2 atsiliepimai)
Teologijos įvadas. Pasiruošimas egzaminui 1 puslapis
Teologijos įvadas. Pasiruošimas egzaminui 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Teologija ėmė formuotis antikos religijose.krikščionybės teologija labiausiai išplėtota.krikščioniškoji teologija dalijama į dvi dalis:sisteminė ir istorinė teologija.Sisteminei teologijai priklauso:dogmika,ekleziogija,pastoralinė teologija.krikščionybės teologija iki 11 a. Buvo vienalytė 1054 m suskilo į katalikybę ir stačiatikybę.16a. vyko reformacija-kilo protestantizmas.Krikščioniška teologija pripažįsta Dievo buvimą ir Jėzaus Kristaus įsitikinimą.Katalikybė remiasi biblija ir tradicija.Stačiatikybė remiasi biblija ir tradicija,protestantizmas- tik biblija ir tradicijos nepripažįsta.teologiją suformavo 5 a. Augustinas.Jis teigė,kad reikia priimti protu tai kuo tikima. 13a. Tomas Akvinietis oficiali katalikybės teologija.Teologija-teos dievas,o logos mokslas.Tai mokslas apie Dievą.tai mokslas kuris vadovaujantis religiniu tikėjimu ir apmąstant šį tikėjimą stengiasi kaip įmanoma aiškiau ir nuosekliau išreikšit šio tikėjimo turinį.Teologija tiria Dievo patyrimą ypač mūsų kaip tikėjimo visuomenės Dievo patyrimą.Stengiasi suprasti ir aiškinti bendruomenės tikėjimo patirtį ir išreikšti ją kalba ir simboliais.Šiandien teologija gal būti suprantama,kaip mokslas,kuris siekia suprasti ir apibrėžti visas realybės pamatines tiesas.krikščionių teologija kalba ne vien apie Dievą.Teologija yra mąstymas,ji apmąsto pastoracinę veiklą.Ji pagrindžia tą veiklą.Teologija yra vien teorija.Teologija yra tikinčiojo žmogaus bandymas geriau apmąstyti ir suprasti savo tikėjimą.Žmogui kyla klausimai:kokia gyvenimo prasmė.kas bus po mirties?Gyvenimo prasmės ieškantis žmogus:bet koks žmogus trokšta ką nors darydamas,kad tai būtų prasminga.Prasmė vartojamas apibūdinti veiksmas,kurie yra tikslingi vienu ar kitu požiūriu prasmingi.Ta prasmė ne vien tik torinė prasmė,bet ir praktinė.Prasmė apima visą žmogaus tikrovę.Pasminga visa tai kas mus papildo,kas atitinka asmeninius dvasinius poreikius.Prasmingi praėję metai kai priėmėme tokius kokie jie yra.Išgyvenimas-tai aukščiausi žmogaus skrydžiai.Žmogaus veikla yra negaliam nematant jos prasmės.Tikslas visuomet yra tai kas veikiančiam yra gėris.Kai nėra prasmės-nėra prasmės kažką daryti ir jėgos blėsta.prasminga yra tik tai kas vienokiu ar kitokiu būdu krypsta virš paties žmogaus.Žmogus tokiai veiklai apsisprendžia kai mato aukštesnę prasmę.Būti žmogumi-yra peraugti save.Mūsų atskiri veiksmai yra prasmingi tik tuomet kai visas mūsų gyvenimas yra prasmingas.Kai iškyla viso gyvenimo prasmės klausimas tuomet klausiama apie kažką galutinio.Apie tai kas yra absoliučiai kas teikia prasmę visiems jo darbams.Kai neigiamas Dievas iš viso...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1888 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (1888 ž.)
Darbo duomenys
  • Krikščionybės konspektas
  • 2 psl., (1888 ž.)
  • Word failas 49 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt