Konspektai

Katechetikos teorija egzaminui

10   (1 atsiliepimai)
Katechetikos teorija egzaminui 1 puslapis
Katechetikos teorija egzaminui 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Katechetika mokslas apie katechezę ir su ja susijusias disciplinas.Katechetika apibrėžiama kaip mokymo menas teologijos dalis kuri rūpinasi tikėjimo pagrindų mokymo metodika.JI RŪPINASI KAD TVIRTĖTŲ ŽMONIŲ TIKĖJIMAS KURIS YRA PAGRĮstas biblija ir bažnyčios tradicija.katechezės istorija gali būti skirstoma į antikinę r viduramžių.Antikinė katechezė yra patriotinė o viduramžiais atsiranda pirmieji katechetiniai tekstai.Žodis katechezė reiškia žodžio tarnystę šis terminas vartojamas kaip žodinis mokymas.Katechezę galima apibūdinti kaip pastangą padėti asmenims ir bendruomenėms gilinti krikščionišką tikėjimą ir identiškumą per įvedimą ir mokymą formuojant sąžinę.katechezė yra labai svarbus evangelizacijos momentas nes ji veda į tikėjimą.prieš įvedant ar vedant žmogų link norimo tikslo reikalingas kvietimas ar šaukimas į kurį žmogus turėtų atsiliepti.todėl apibrėžimas kuris dažniausiai vartojamas norint apibrėžti katechezę yra kvietimas tikėti.Jau labai anksti katechete imta vadinti bažnyčios pastangas rasti sau mokinių padėti žmonėms įtikėti kad jėzus yra dievo sūnus idant įtikėję vardan jo turėtų gyvenimą auklėti juos bei mokyti to gyvenimo ir taip ugdyti kristaus kūną.Po kristaus mirties buvo išleistas pirmasis krikščioniškasis katechizmas kuris tarnavo evangelizacijai ir krikšto katechezei.tai pirmasis katechizmas kuriame pateiktas moralinis mokymas bei tikėjimo formulė.tačiau primityvioji katechezė buvo sudaryta ne tik iš moralinio mokymo bet ji skelbė ir tikėjimo turinį t.y. kargymą.Kerigmos pagrindą sudaro kristaus mirtis ir prisikėlimas kerygmos elementai yra senojo testamento žinojimas kristaus gyvenimas kristaus mirtis ir prisikėlimas kristaus apsireiškimas ir kvietimas atsiversti.kerygma savyje turi minimalią katechezę,o katechezė turi savyje kerygminę galią.katechezė yra smulkus kerygmos aiškinimas o kerygma turi savo galioje ir potencijoje katechezę.Galima sakyti kad pirmųjų amžių dogminė katechezė kurios turinį sudaro dievas kaip visatos kūrėjas,jėzus kristus kaip išvaduotojas vienintelis sūnus gimęs iš mergelės marijos miręs ir prisikėlęs šventoji dvasia kuri kalbėjo per panašus kuri savo veikimu keičia krikščionis kurios galia atleidžiamos nuodėmės ir prikeliama iš numirusiųjų rėmėsi liturginiais himnais kurie vėliau buvo suformuoti į dogmines formules.Taigi pauliaus katechezę galima vadinti primityviąja ši katechezė dažniausiai pateikiama naudojant dviejų kelių gyvenimo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1432 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (1432 ž.)
Darbo duomenys
  • Krikščionybės konspektas
  • 2 psl., (1432 ž.)
  • Word failas 43 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt