Referatai

Teodolitai

10   (1 atsiliepimai)
Teodolitai 1 puslapis
Teodolitai 2 puslapis
Teodolitai 3 puslapis
Teodolitai 4 puslapis
Teodolitai 5 puslapis
Teodolitai 6 puslapis
Teodolitai 7 puslapis
Teodolitai 8 puslapis
Teodolitai 9 puslapis
Teodolitai 10 puslapis
Teodolitai 11 puslapis
Teodolitai 12 puslapis
Teodolitai 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Geodezija - mokslas, tiriantis Žemės formą, dydį ir gravitacijos lauką bei vietovės matavimus, susijusius su Žemės paviršiaus planų ir žemėlapių sudarymu.
Geodeziniai darbai, matavimai ir skaičiavimai yra būtini ir privalomi. Šiuolaikinis statybos procesas nėra įsivaizduojamas be geodezijos darbų. Tad jiems palengvinti ir užtikrinti, yra kuriami specialus inžineriniai prietaisai. Vienas jų, svarbiausias, teodolitas, sukurtas anglų mechaniko Džėse Ramsdeno XVIII amžiuje ir skirtas kampams tarp skirtingų taškų matuoti.
Apie šį prietaisą, jo veikimo ir naudojimo technologiją aš rašysiu šiame darbe. Taip pat išskirsiu skirtingus šio prietaiso tipus bei modifikacijas, apžvelgsiu jo tobulinimo raidą nuo paprasčiausiojo iki moderniausio.
OPTINIŲ TEODOLITŲ KONSTRUKCIJA
Teodolitas – tai geodezinis prietaisas horizontaliems ir vertikaliems kampams matuoti. Vartojamas dangaus kūnų kampinių padėčių matavimui, nustatinėjant geografines vietovės koordinates ir laiką.
Pradžioje susipažinkime su pagrindinėmis teodolito dalimis, jų paskirtimi ir veikimu.
Paveiksle (1 pav.) pavaizduoto prietaiso pagrindinės dalys teodolito 2T30 pagrindu: 1 – žiūrono fokusavimo sraigtas, 2 – žiūrono veržiamasis sraigtas, 3 – optinis taikiklis, 4 – vertikalusis skritulys, 5 – žiūrono siūlelių tinklelio dangtelis, 6 – limbų atskaičiavimo mikroskopas, 7 – gulsčiukas prie žiūrono, 8 – alidadės gulsčiuko reguliavimo sraigtelis, 9 – kelmelis, 10 – limbo veržiamasis sraigtas, 11 – kelmelio kėlimo sraigtas, 12 – alidadės veržiamasis varžtas, 13 – alidadės sukimo mikrometrinis sraigtas, 14 – gulsčiukas prie alidadės, 15 – žiūrono mikrometrinis sraigtas.
1 pav. Teodolito dalys.
Limbas — skritulys, kurį projektuojamos matuojamojo kampo kraštinės ir gaunama kampo horizonta­linė projekcija. Skritulio nuožulnioji briauna padalyta nuo 0 iki 360°.
Alidadė — metalinis skritulys, prie kurio primontuotos žiū­rono atramos. Alidadės skritulio briaunoje yra indeksas, ties kuriuo atskaitomi limbo laipsniai. Kai limbas centruo­tas, tuo pačiu yra centruota ir alidadė, nes limbo ir alidadės geomet­riniai centrai sutampa. Alidadės sukimosi centro linija vadinama vertikaline sukimosi ašimi.
Žiūronas — vizavimo prietaisas. Pro žiūrono vizavimo ašį einanti vertikalinė plokštuma yra vadinama k o 1 i m a c i n e plokš­tuma.
Žiūronas ir alidadė yra tos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1951 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS 3
 • OPTINIŲ TEODOLITŲ KONSTRUKCIJA 4
 • TEODOLITŲ TIKRINIMAS 5
 • KAMPŲ MATAVIMAI TEODOLITU 8
 • ŠIUOLAIKINIAI TEODOLITAI 10
 • BUILDER T 11
 • IŠVADOS 12
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS 13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (1951 ž.)
Darbo duomenys
 • Geodezijos referatas
 • 13 psl., (1951 ž.)
 • Word failas 401 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt