Šperos

Geodezijos pagrindų teorija

10   (1 atsiliepimai)
Geodezijos pagrindų teorija 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tai mokslas apie Žemės metriką, dalijimą arba Žemės formų nustatymą, matavimus.*Aukštoji *Indžinerinė geodez. Tikslas – išmatuoti teritoriją ir sudaryti planą.
Jūros ir vandenynai sudaro 71% viso Žemės paviršiaus, o sausuma – tik - 29%. Sausumos paviršiuje yra įvairių nelygumų - kalnų, daubų ir pan.. Dėl to bendra Žemės forma priimta laikyti tą, kurią sudaro ramus jūrų ir vandenynų paviršius, tariamai pratęstas per žemynus.
Tyrimais nustatyta, kad lygio paviršius sudarantis teorini Žemės paviršius yra ELIPSODAS, t. y. kūnas, kuris gaunamas sukant elipsę apie jos mažąją ašį.Sukant elipsę apie mažąją ašį, gaunamas e1ipsoidas - ties ašigaliais truputį suplotas rutulys. Elipsoido dydį apibūdina pusašių a ir b dydžiai ir suplokštėjimas D=(a-b)/a. Įvairių kraštų mokslininkų atliktais matavimais gautos elipsoido elementų reikšmės yra skirtingos. Nuo 1946 m. Tarybų Sąjungoje visiems geodezijos ir kartografijos darbams naudojami tarybinių mokslininkų F. Krasovskio ir A. Izotovo nustatyti elipsoido elementai: a=6 378 245 m, b=6 356 863 m, D=(a-b)/a = 1/298,3.
Šis elipsoidas vadinamas Krasovskio elipsoidu. Nedidelis elipsoido suplokštėjimas 1/298,3 rodo, jog matematinė Žemės forma labai mažai tesiskiria nuo rutulio. Kai, atliekant geodezijos darbus, nereikia didelio tikslumo, Žemė dažnai laikoma rutuliu. Tokio rutulio spindulys, apskaičiuotas iš Krasovskio elipsoido elementų, yra 6 371 100 m (arba 6371 km).
Geodeziniai uždaviniai plokštumoje sprendžiami papraščiau negu sferos paviršiūje. Todėl svarbu žinoti, kokio didumo sferinis paviršius gali būti pakeistas plokštuma. Sferinio paviršiaus liestinės AB ir lanko l skirtumas lygus d=AB-l. Galima išmatuoti su santykine paklaida 1/1000000, tai l = R/1000 = 3  11 km. Taigi sferinio paviršių, kurio spindulys 11km.(380km2), galima laikyti plokštuma.
PLANAS– tai grafinis tam tikru mąsteliu sudarytas vietovės atvaizdas popieriaus lape. Planai vaizduojantieji tik žemės paviršiaus objektų kontūrus (naudmenas, upes, kelius ir pan.), kontūriniai planai- visai nėra duomenų apie vietovės taškų aukščius. Topografiniai- be vietovės detalių (situacijos), pavaizduotas ir reljefas. ŽEMĖLAPIS-Brėžinys, kuris vaizduoja nustatytu tikslumu tam tikroje kartografinėje projekcijoje didelį žemės paviršiaus plotą, atsižvelgiant į...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1636 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (1636 ž.)
Darbo duomenys
  • Geodezijos špera
  • 1 psl., (1636 ž.)
  • Word failas 277 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt