Įvadas
Vienas žymiausių visų laikų filosofas Platonas (428 – 348 m.pr.Kr) ieškojo tiesos, gėrio, grožio, kurie jo filosofijoje yra glaudžiai susiję. Visus savo ieškojimus Platonas buvo pajungęs valstybės problemų sprendimui.
Referatas „Teisingumo samprata“ taip pat yra persmelktas politinių minčių. Platono teisingumo sampratos aiškinimasis apima labai plačias sritis, tačiau viskas sukasi apie idealios valstybės modelį.
Referatas susideda iš trijų dalių. Pirmojoje analizuojama, kaip Platonas supranta teisingumą didžiausiame ir reikšmingiausiame savo veikale „Valstybė“ I ir IV knygose.
Antroje darbo dalyje bandoma išsiaiškinti, kaip teisingumas siejasi su valstybe - kokia ji turėtų būti, kad per jos funkcionavimą ir joje būtų užtikrintas teisingumas, taip pat nagrinėjamos teisingumo sąsajos įstatymais, atskiru individu ir visa žmonija.
Trečioji dalis yra tarsi visos Platono teisingumo sampratos apibendrinimas – vaizduojant, kuo žmogus ir valstybė yra panašūs juose realizuojant ir kuriant teisingumą.
Rašant referatą labiausiai buvo remtasi Platono „Valstybe“ (I ir IV kygos), K.R.Popperio „Atvira visuomene ir jos priešai“, L.Šabajevaitės „Politinė mintis senajame pasaulyje“, P.Leono „Teisės filosofijos istorija“ bei Sabine G.H., Thorson T.L. „Politinių teorijų istorija“.
Dėstymas
Teisingumo paieškos dialoge „Valstybė“
Vieno iš garsiausių ir stambiausių Platono kūrinių „Valstybė“ pagrindinė tema yra teisingumas. Analizuodamas šią sąvoką Platonas paliečia beveik visas svarbiausias filosofines problemas. Pagrindinis dialogo veikėjas yra Sokratas, kuris kalbasi su įvairiais antikos mąstytojais: Kefalu, Polemarchu, Glaukonu, Adeimantu ir kitais.
Platonas, Sokrato žodžiais sako, kad „štai teisingumas – ar teisingumu mes vadinsime tiesiog tiesos sakymą ir sugrąžinimą to, kas ką yra iš ko nors paėmęs, ar šiuos du dalykus kartais vadinsime teisingais, o kartais neteisingais“1. „Valstybės“ pirmojoje knygoje bandoma kalbėti apie teisingumą, ieškoti, kas jis yra, prieinama prie išvados, kad sakyti tiesą ir grąžinti tai, ką paėmei dar nebus teisingumo apibrėžimas. Teigiama, kad teisingumas nėra labai vertingas, jei jis naudingas tik tada, kai nesinaudojama daiktais. Dialoge atsiskleidžia, kad Platonas, ieškodamas tiksliausio teisingumo apibrėžimo, galvojo apie tai, kad teisinga daryti draugui gera, jei jis yra geras, ir kenkti priešui, jei jis...
Šį darbą sudaro 2900 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!