Žmonijos visuomenė yra sudėtingų ir kartu vieningų santykių junginys. Todėl visuomenės funkcionavimo ir raidos būtina sąlyga yra šių santykių tvarkymas, jų reguliavimas. Visuomenės gyvenimas dažniausiai yra reguliuojamas tam tikrų taisyklių ir socialinių normų.
1. Laikymasis.
Teisės normos laikymasis tai tokia pasyvi realizavimo forma kai asmenys susilaiko nuo veiksmų kuriuos teisės normos draudžia.
2. Vykdymas.
Vykdymas tai tokia teisės normos realizavimo forma kai asmenys aktyviais veiksmais vykdo savo teisines pareigas arba įsipareigojimus.
3. Pasinaudojimas.
Pasinaudojimas teisės norma tai galimybės pasinaudoti asmeniui suteikta teise.
4. Taikymas.
Teisės normos taikymas tai ypatinga teisės realizavimo forma kurią turi teisę taikyti specialūs valstybės organai arba pareigūnai.
Mano darbo tikslas parodyti kokios žmogaus teisės yra labiausiai pažeidžiamos, koks žmonių požiūris į teismus, antstolių darbą, ar visos socialinės grupės turi teisę i teisingą teismą.
Teisė į teisingą teismą
Kiekvienas suinteresuotas asmuo turi teisę įstatymų nustatyta tvarka kreiptis į teismą, kad būtų apginta pažeista ar ginčijama jo teisė arba įstatymų saugomas interesas(Civilinio proceso kodeksas, II skyrius,5 straipsnis,1dalis).Teismas privalo nagrinėti bylas vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija(toliau- Konstitucija), Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais. Teismas, aiškindamas ir taikydamas įstatymus bei kitus teisės aktus, privalo vadovautis teisingumo, sąžiningumo, ir protingumo principais.(Civilinio Proceso Kodeksas, I skyrius,3 straipsnis,1 dalis)
2004 metais žmogaus stebėjimo institutas atliko visuomenės nuomonės tyrimą, kuris parodė, kad teisė į teisingą teismą suvokiama kaip viena iš pažeidžiamiausių – tai nurodė 42,2 procentai respondentų, ir tik 12,8 procentų manė, kad ši teisė – viena iš mažiausiai pažeidžiamų. Šiai nuomonei akivaizdžiai įtakos turėjo teisėsaugos institucijų veiksmai : įrodymų baudžiamosiose bylose paviešinimas, aukštų prokuratūros pareigūnų kalbos apie asmens kaltę iki teismo.
1 (Paveikslas)
Teisės į teisingą teismą pasigendama labiau nei teisės į asmens saugumą, teisės į nuosavybės apsaugą, ir kitas pilietines ir politines teises. Teismai buvo nurodomi kaip viena iš labiausiai pažeidžiančių institucijų – 30 procentų respondentų nurodė, kad teismai dažniausiai pažeidžia žmogaus teises. Dar kritiškiau vertinama antstolių veikla – 47,8 procentai apklaustųjų manė,...
Šį darbą sudaro 1086 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!