• Asmens privatumas –žmogaus socialinės egzistencijos forma.
• Visuomenės raidoje yra stebimas palaipsnis visuomeninio gyvenimo sferų privalomo viešumo apimties siaurėjimas.
• Viešoji sfera ne tiek keičia savo statusą, kiek keičiama kitos – privatumo sferos imties plėtra.
• Nematerialus pobūdis ( pasireiškia tuo, kad privatumas neturi ekonominio turinio, t.y. nors jis turi atitinkamą vertę, tačiau ji negali būti išreiškiama pinigine išraiška, t.y. privatumui nėra būdingas vienareikšmis atlygintinumas, jis negali būti pakeičiamas jokiu ekvivalentu),
• Individualumo akcentavimas (privatumas leidžia atskirti vieną subjektą nuo kito subjekto. Privatumas įvardija ir subjektų savitumą),
• Specifinis teisių objektas (bet kurie asmens priklausiniai pripažįstami privačiais, neabsorbuojamais kitų asmenų ir kt.).
Privatumo viešinimas
• Privatumo neliečiamumas nėra absoliuti teisė, kiekvienu atveju jo apimtį suponuoja asmens ir visuomenės interesų pusiausvyra.
• Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnio antroji dalis nubrėžia tam tikras privataus gyvenimo apsaugos ribas.
• Teismo praktikos analizė patvirtina, kad teisė į privatų gyvenimą neginama, jeigu prioritetiškai būtina apginti kitą teisės saugomą vertybę. Teismas bando rasti įvairių žmogaus teisių pusiausvyrą ir neretai prioritetą teikia ne privataus gyvenimo, o kitoms vertybėms ginti.
• Teismas taip pat yra konstatavęs, kad reikalavimas gerbti privatų gyvenimą automatiškai susilpnėja tiek, kiek asmuo savo privatų gyvenimą atskleidžia visuomenei arba artimai susieja su kitais teisės ginamais interesais.
Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnis
• 1.Kiekvienas turi teisę į tai, kad būtų gerbiamas jo asmeninis ir jo šeimos gyvenimas, buto neliečiamybė ir susirašinėjimo slaptumas.
• 2. Valdžios pareigūnai neturi kištis į naudojimąsi šia teise, išskyrus įstatymo numatytus atvejus ir kai tai būtina demokratinėje visuomenėje valstybės saugumo, viešosios tvarkos ar šalies ekonominės gerovės interesams, siekiant užkirsti kelią teisės pažeidimams ar nusikaltimams, taip pat gyventojų sveikatai ar dorovei arba kitų žmonių teisėms ir laisvėms apsaugoti.
Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnio taikymo ratas
• 8 straipsnio antrosios dalies formuluotė leidžia daryti prielaidą, kad Konvencija gina privatumą tik nuo valstybės, o ne...
Šį darbą sudaro 3578 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!