5. Viešas interesas t.y. butinumas užtikrinti valstybės saugumą, teritorinį vientisumą ar viešąją tvarką, užkirsti kelią teisės pažeidimams ir nusikaltimams, apsaugoti žmonių sveikatą bei moralę, taip pat kitų asmenų orumą ir teises, užkirsti kelią konfidencialios informacijos atskleidimui ar teisminės valdžios autoritetui ar nešališkumui garantuoti.
1. Kitų valstybės institucijų (vyriausybės, policijos ir kt.) veikla taip pat turi būti atvira visuomenės dėmesiui, kontrolei.
2. Valstybės tarnautojų kritikos ribos nors ir yra platesnės nei privačių asmenų, tačiau yra siauresnės nei politikų
3. Valstybės tarnautojai, vykdydami tarnybines funkcijas turi turėti visuomenės pasitikėjimą, todėl jiems būtina apsauga nuo įžeidinėjimų ir žodinių išpuolių
4. Teismai nefunkcionuoja vakuume. Todėl, klausimai, esantys bylos pagrindu gali ir turi būti aptariami visuomenėje.
5. Teismų, teisėjų, nešališkumo principas reikalauja, kad visuomenės informavimo, kad viešosios komunikacijos priemonės neperžengtų teisingumo vykdymo sferos ribų, t.y. skleidžiama informacija negali turėti poveikio teismų (teisėjų ar prisiekusiųjų nešališkumui). Sankcijos pateisinamos ir jei griežta teisingumo vykdymo kritika pateikiama dar nepasibaigus bylos nagrinėjimui.
6. Visuomenės informavimo, ar viešosios komunikacijos priemonėmis išviešinančioms informaciją apie teisiminės valdžios veiklą (kaip ir apie bet kurios kitos valdžios veiklą) teikiama aukštesnio lygio teisinės apsauga. Tačiau ši teisinė apsauga yra mažesnė nei politinės saviraiškos ar valstybės tarnautojų kritikos
Saviraiškos laisvės apsauga: kritikos ribos
Siauriausios: Teisminės valdžios
Valstybės tarnautojų
Politikų
Plačiausios: Kritikia skiriama bendrai institucijai
Kritikos ribos
Net jei kritika pateikiama nenorminiais, netinkamais posakiais, jai taikoma saviraiškos laisvės teikiama apsauga.
Teismo sprendimas suformulavo precedentinę normą, draudžiančią kaltinti žurnalistus už mintis ar posakius, kuriuos išsako kiti asmenys. Tokia žurnalisto atsakomybėturi būti pateisinama tik labai svarbiomis priežastimis.
Nors demokratinė visuomenė konstruojama pakantumo pagrindu, tačiau ir joje gali būti ribojama kai kurių idėjų sklaida (nacistinė ar fašistinė propoganda, antisemitizmas)
Europos žmogaus teismo teisminės praktika leidžia pastebėti ir tai, kad kai kurių tipų savarankiškai taikoma saviraškos laisvės apsauga yra žemensio lygio (pvz. Jei kritikuojant šmeižiamas Dievas, tai laikoma nepriimtinu išpuoliu prieš religinius žmogaus jausmus). Visais atvejais vertinama nuomonės pateikimo ir suvokimo semantika, nuomonės pateikimo tikslas.
Asmeninė nuomonė
Asmeninės nuomonės...
Šį darbą sudaro 6465 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!