Kiekvienas žmogus nori būti gražus, sveikas, lieknas, tačiau retas, kuris siekia šių norų išpildymo. Daugelis nori greitų rezultatų, kur nereikia daug pastangų, tačiau tai praktiškai neįmanoma. Kad ir ką bedarytų žmogus, jis turi turėti daug valios, motyvacijos, užsispyrimo, ryžto ir įdėti nemažai pastangų, kad gautų norimų rezultatų, taip yra ir siekiant sveiko gyvenimo būdo. Daugelis sveiką gyvenimo būdą suvokia skirtingai. Vieni mano, kad tai aktyvus sportas, kiti – kad tai subalansuota mityba, dar kiti – mano, kad tai – neturėjimas žalingų įpročių. Bet geriau viską apgalvojus, galime apibendrinti visus šiuos dalykus ir pasakyti, kad sveikas gyvenimo būdas – tai mitybos, sportavimo ir žalingų ypročių neturėjimo subalansavimas. Todėl labai svarbu žinoti, kas yra sveika mityba, sportas ir žalingi ypročiai bei kaip juos reikia valdyti.
Maistas – bet kokia medžiaga, vartojama organizmo veiklai ir sveikatai palaikyti, tai yra palaikyti gyvybę ir augimą. Visus maisto produktus galima suskirstyti į 5 grupes: pieno, mėsos, vaisių, daržovių ir grūdų produktus. Iš pieno ir pieno produktų organizmas gauna vertingų baltymų ir kalcio, iš mėsos ir jos grupės produktų – baltymų, geležies, vitaminų bei mineralinių medžiagų. Vaisiai reikalingi dėl vitamino C bei folinės rūgšties, stiprinančių atsparumą infekcinėms ligoms ir stresui. Daržovėse yra daug mikroelementų ir maisto skaidulų. Grūdų produktai – B grupės vitaminų, angliavandenių, maisto skaidulų, mineralinių medžiagų ir baltymų šaltinis.
Žmogus, vartodamas augalinius ir gyvūninius maisto produktus, gauna visų jam reikiamų maistinių medžiagų. Tačiau pastaruoju metu maistas vis dažniau tampa ligų (nutukimo, aterosklerozės, diabeto, infarkto, ir kt.) priežastimi. Todėl Maistas yra labia svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui.
Taigi, trumpai tariant, Sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti.
1. Saikingumas. Jeigu vartojama maisto per daug, yra kenksminga sveikatai, todėl turimė mokėti laiku sustoti valgyti, kai jau jaučiames nebealkani, turime išmokti valgymo metu„neapsiryti“.
2. Įvairumas. Reikia valgyti kuo įvairesnį maistą, nes su maistu...
Šį darbą sudaro 3245 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!