Vadyba - valdymas, vadovavimas socialinėms grupėms, žmonėms, įvairaus tipo organizacijoms, įmonėms, įstaigoms, mokykloms ir t.t. Vadybos mokslo praktika labai sena. Rašytiniai dokumentai egzistuoja apie 6 tūkstančius metų, o mokyklos - jaunos, susiformavusios šio amžiaus pradžioje. Studijų objektas yra socialinės sistemos žmonės. Vadyba susideda iš keletos funkcijų. Viena iš jų yra strateginis planavimas – pagrindinė vadybos funkcija, jungianti tikslus, išteklius ir rezultatus. Planavimą galima įsivaizduoti kaip garvežį, traukiantį organizavimo, vadovavimo ir kontrolės traukinį. Arba planavimą galima įsivaizduoti kaip pagrindinę didingo ąžuolo šaknį, iš kurios auga organizavimo, vadovavimo ir kontrolės šakos. Taip svarbus planavimas vadovams.
Apibūdinti strateginio planavimo svarbą ir strateginio plano rengimą.
1. Apibūdinti strateginio planavimo sampratą ir rūšis.
2. Apibūdinti strateginio panavimo funkcijas, naudą ir nesėkmes.
3. Apibūdinti strateginio plano realizavimą.
4. Apibūdinti tikslinį valdymą.
Mokslinės teorinės literatūros ir kitų informacinių šaltinių analizė.
1. STRATEGINIS PLANAVIMAS
1.1 Strateginio planavimo samprata ir rūšys. Strateginio plano funkcijos, nauda ir nesėkmės.
Strategija yra svarbiausia organizacijos veiksmų programa, nurodanti ilgalaikių tikslų prioritetus ir išteklius jiems pasiekti. Ji rengiama prognozių pagrindu. Dėl to strategija tiksliai nenurodo, kaip įmonė sieks savo tikslų; tai vidutinės trukmės ir trumpalaikių programų uždavinys. Ji tik suformuluoja pagrindinius tikslus ir politiką jiems pasiekti, kad visa organizacija veiktų viena kryptimi. Strategiją rengia aukščiausio lygio vadovybė, o ją įgyvendinant dalyvauja visų lygių vadovai.
Strateginis planavimas veiksmų ir sprendimų rinkinys specifinėms strategijoms parengti. Strateginis planas tai ilgalaikės veiklos programa, kurią reikia nuolat keisti priderinant prie pasikeitusios aplinkos. Jis negarantuoja, kad įmonei seksis, jeigu bus klaidų ją valdant.
Strateginio planavimo procese išskiriamos keturios pagrindinės strateginės veiklos rūšys:
1. Išteklių paskirstymas. Šis procesas apima išteklių naftos ir jos produktų, pažangių technologijų, kompetetingo, mokančio dirbti personalo paskirstymą.
2. Prisitaikymas prie aplinkos. Šis procesas aprėpia visus strateginio pobūdžio veiksmus, kurie gerina organizacijos santykius su aplinka.
3. Vidinis koordinavimas. Jis atspindi organizacijos stipriąsias ir silpnąsias savybes ir leidžia pasiekti efektyvaus vidinių operacijų vyksmo, kokybiško darbo, gaminių ir t.t.
4. Strateginis įžvalgumas. Sisteminis mąstymas, įgyvendinamas...
Šį darbą sudaro 2825 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!