Šiauliai, 2008 m.
Temos aktualumas. Šiandieninė masinė kultūra skatina seksualinių poreikių ir vertybių svarbumą. Laisvosios rinkos ekonomikos politika įtakoja visuomenės moralines normas ir didina toleranciją tokioms socialinėms problemoms kaip prostitucija. Ji tampa ne tik pageidaujama bei paklausia veikla, bet ir normaliu ekonominiu, kultūriniu bei socialiniu reiškiniu.
Lietuvos socialinių problemų kontekste prekyba moterimis ir prostitucija išsiskiria kaip viena sudėtingiausių ir mažiausiai pažintų problemų. Oficialiai didėjantį jos aktualumą rodo duomenys apie iškeltas baudžiamąsias bylas bei augančius iš užsienio grąžinamų merginų srautus (Sipavičienė ir kt. 2004). Manoma, jog Lietuvoje prostitucija apytiksliai verčiasi nuo 5 iki 8 tūstančių asmenų, o pelnas iš šio verslo siekia beveik 50 milijonų litų per metus (Acus 2001).
Prostitucija – tai reiškinys, veikiantis kaip tam tikrų visuomenės problemų indikacija, atskleidžianti socialines, ekonomines, švietimo bei lyčių lygybės problemas ir parodanti, jog tam tikri veiksniai visuomenėje yra kritinės būklės (Sipavičienė ir kt. 2004).
Darbo objektas: prostitucija ir prekyba moterimis.
Darbo tikslas: atlikti straipsnio „Prekybos moterimis ir prostitucijos formos
bei mastai” analizę.
Darbo metodai: analizuojamas A. Sipavičienės straipsnis „Prekybos moterimis ir prostitucijos formos bei mastai ”, pristatomi prostitučių kaip socialinės rizikos grupių ypatumai bei ekspertų vertinimai ir nuomonė nagrinėjama tema.
SITUACIJA
Iš leidinio „Prekyba moterimis: problema, prevencija, pagalba aukoms“
dr. A. Sipavičienė
Prekybos moterimis ir prostitucijos formos
bei mastai
Prekyba moterimis šiuo metu laikoma vienu pagrindinių organizuoto nusikalstamo pasaulio pelno šaltinių. JAV valstybės departamento duomenimis, per metus pasaulyje, turint tikslą seksualiai išnaudoti, į užsienį išgabenama 800 000–900 000 žmonių, daugiausia moterų ir vaikų (Assessment…, 2003). Kitų šaltinių teigimu, prekybos žmonėmis mastas siekia net 4 milijonus per metus (Trafficking in Persons..., 2003). Pelnas iš šio nusikalstamo verslo skaičiuojamas milijardais JAV dolerių. Europolo duomenimis, vien į Vakarų Europą kasmet parduodama daugiau kaip 120 000 moterų ir vaikų. Europos Sąjungos nevyriausybinių organizacijų teigimu, šis skaičius kelis kartus didesnis. Vis aktualesnė ši problema tampa Rytų ir Vidurio Europai, kartu ir Lietuvai. Ekspertų vertinimu, Lietuvoje prekybos moterimis mastai yra didžiausi...
Šį darbą sudaro 2328 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!