Referatai

E. Durheimo knygų analizė

10   (3 atsiliepimai)
E. Durheimo knygų analizė 1 puslapis
E. Durheimo knygų analizė 2 puslapis
E. Durheimo knygų analizė 3 puslapis
E. Durheimo knygų analizė 4 puslapis
E. Durheimo knygų analizė 5 puslapis
E. Durheimo knygų analizė 6 puslapis
E. Durheimo knygų analizė 7 puslapis
E. Durheimo knygų analizė 8 puslapis
E. Durheimo knygų analizė 9 puslapis
E. Durheimo knygų analizė 10 puslapis
E. Durheimo knygų analizė 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

EMILIS DURKHEIMAS yra viena įtakingiausių humanistikos figūrų. Jis šiuolaikinės sociologijos pradininkas ir beveik visi prancūzų sociologai vienaip arkitaip sieja save su juo.
Šiame darbe bus pateiktos E. Durkheimo biografijos detalės, taip pat pažymimos jo svarbiausios knygos ir jų išleidimo metai. Svarbiausia yra trumpa ir apibendrinta jo knygų analizė.
Pirmas jo veikalas ,,Apie darbo pasidalijimą visuomenėje” nagrinėja kelias idėjas. Pirmoji jų - ,,Mechaninis solidarumas”, kurio pagrindinė sąlyga yra visuotinas moralinis susitarimas. Antroji - ,,Organinis solidarumas”, kuris susijęs su sudėtingesniu darbo pasidalijimu ir pagrįstas mainais. Tačiau tos tezės nėra viena kitai prieštaraujančios, o glaudžiai susijusios. E. Durkheimas stengėsi įrodyti, kad mechaninį solidarumą pamažu keičia organinis solidarumas. Norėdamas tai įrodyti jis tyrinėjo įstatymus. O tiksliau represinio įstatymo pakeitimą restituciniu įstatymu. Pamažu keičiasi žmonių moralinių vertybių skalė ir represinius įstatymus pakeičia nauja įstatymų forma – restituciniai įstatymai, nes visuomenė linksta į vis sudėtingesnį darbo pasidalijimą. Taip pamažu nou mechaninio solidarumo visuomenė krypsta į organinio solidarumo sistemą. Paskutiniame skyrelyje nagrinėjama svarbiausia knygos dalis apie klasių kovas ir socialinius pokyčius. Socialinius konfliktus sukelia pereinamoji fazė nuo mechaninio solidarumo prie organinio solidarumo.
,,Sociologijos metodo taisyklėse” E. Durkheimas bando įrodyti, kad sociologija privalo būti atskira nuo kitu mokslo šakų, nes tai kitoks savitas mokslas. Taip pat bandoma apibrėžti ir paiškinti socialinio fakto sąvoka. Autorius išskiria du socialinio fakto paaikinimo tipus: funkcionalinį ir priežastinį. Funkcionaliniame paaiškinime svarbiausia mokėti skirti ,,funkciją” nuo ,,intencijos” ar ,,tikslo”. Priežastiniame paaiškinime svarbiausia nustatyti dėsnius motyvuojančius seka. E. Durkheimas mėgina atskirti socialinį normalumą nuo sicialinės patologijos teigdamas, kad tai priklauso nuo visuomenės rūšių ir tipų, nes kas priimtina vienai visuomenei, kitoje gali būti patologiška ir net smerktina.
Sociologijos metodas buvo pritaikytas kitame E. Durkheimo darbe ,,Savižudybė”. Savižudybė yra socialinis faktas, kuris turi būti aiškinamas kitais socialiniais faktais. Čia į savižudybę bus žiūrima ne kaip į individualų veiksmą, o kaip į tam tikrą visumą tam tikroje vietoje tam tikru laiku....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4319 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS 2
 • 1. TRUMPA AUTORIAUS BIOGRAFIJA 3
 • 2. ,, ” 4
 • 3. ,,SOCIOLOGINIO METODO TAISYKLĖS” 7
 • 4. ,,SAVIŽUDYBĖ. SOCIOLOGINIS TYRIMAS” 9
 • 5. ,,ELEMENTARIOSIOS RELIGINIO GYVENIMO FORMOS” 11
 • IŠVADOS 13
 • LITERATŪROS SĄRAŠĄS 14

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (4319 ž.)
Darbo duomenys
 • Sociologijos referatas
 • 11 psl., (4319 ž.)
 • Word failas 104 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt