Per dešimt nepriklausomos Lietuvos Respublikos gyvavimo metų šalyje įvyko daug svarbių politinio, socialinio, ekonominio ir kultūrinio gyvenimo pokyčių. Atvirėjant visuomenei, didėjant migracijai ir plintant naujiems gyvensenos ir elgsenos modeliams, prabilta apie socialinius reiškinius, apie kuriuos ilgą laiką buvo nutylima. Padėti visuomenei paaiškinti socialinius reiškinius ir geriau juos suvokti ėmėsi sociologai.
2008 m. birželio 3 d. Seime buvo pritarta Valstybinei šeimos politikos koncepcijai. Nepaisant priešiškai nusiteikusių jėgų spaudimo ir aktyvaus trukdymo, ją parėmė dauguma parlamentarų.. Seimas, nesvarstęs užregistruotų pataisų, išplečiančių šeimos apibrėžimą, pritarė Šeimos politikos koncepcijai, kuri numato, kad šeima laikytina tik sutuoktinių sąjunga.
Koncepcija numato, kad šeima taip pat gali būti nepilna ar išplėstinė. Asmenų grupė, kurioje nėra vieno iš sutuoktinių dėl ištuokos ar mirties, koncepcijoje vadinama nepilna šeima. O išplėstine šeima laikytina šeima, kurios narius sudaro kelios kartos: tėvai, vaikai, seneliai, proseneliai ir kiti asmenys, susieti giminystės arba teisiniais (globėjai/globotiniai) ryšiais.
Šio darbo tikslas – remiantis skirtingomis socialinėmis teorijomis, atlikti naujos šeimos politikos koncepcijos priėmimo, kaip socialinio įvykio, analizę.
3. išanalizuoti naujos šeimos politikos koncepcijos priėmimo atvejį.
Darbe aiškiai išskiriamos kelios dalys – teorinė dalis, bei analizės dalis. Teorinės informacijos apžvalga atlikta remiantis sociologų moksliniais leidiniais, straipsniais. Tuo tarpu analizės dalis atlikta savarankiškai, atkleidžiant skirtingus požiūrius į socialinį įvykį pagal skirtingas socialines teorijas. Darbas baigiamas išvadomis, bei naudotos literatūros sąrašu.
1. SOCIALINIŲ ĮVYKIŲ ANALIZĖS TEORINIAI ASPEKTAI
Šiame skyriuje trumpai apžvelgiami socialinių įvykių analizės teoriniai aspektai, remiantis sociologijos teoretikų mokslinėmis publikacijomis.
1.1. Socialinės teorijos
Nagrinėjant socialines teorijas, visų pirma derėtų apsibrėžti teorijos sampratą. Anot populiarios internetinės enciklopedijos Wikipedia „Teorija – idėjų visuma, įgalinanti paaiškinti įvairius reiškinius. Teorija aiškina kaip ir kodėl tam tikri faktai tarpusavyje yra susiję.“
Sociologijos mokslinėje literatūroje teigiama, kad nėra “vienintelės” socialinės teorijos paradigmos, o, priešingai, aptinkama tarp savęs konfliktuojančių teorijų įvairovė, tai yra ir skirtingi tikrovės pažinimo būdai, metodai, itin glaudžiai susiję su skirtingomis teorinėmis prielaidomis (A.Valantiejus, 2007). Socialinių teorijų pagalba stengiamasi paaiškinti žmogaus elgesį ir...
Šį darbą sudaro 2377 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!