2009
1.ŠEIMA IR JOS RAIDA
1.1.Šeimos vaidmuo visuominėje
Šeima yra pagrindinė visuomenės ląstelė,pirminis jos kolektyvas. Pasak S.Šalkauskio, tai visuomenės miniatiūra. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje rašoma: ‚,Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę‘‘ (||| sk. 38 str.). Šeima yra tautos stabilumo, tęstinumo garantija, prieglobstis žmogui nuo susvetimėjusio pasaulio ir įtampos. Nuo pat atsiradimo šeima bumo žmonijos kultūrinių, dorovinių vertybių, žmogaus psichologinės kultūros puoselėtoja ir skleidėja. Iš šeimos visada sėmėsi įkvėpimo, idėjų ir patirties meno atstovai – grožinės literatūros, muzikos, tapybos, teatro, liaudies it kt. Visuomenė ir valstybė yra tokia, kokia yra šeima. Šeimoje atsinaujina visuomenė, ugdoma jos pamaina, išsaugomas tautos identitetas (lot. identifico – sutapatinu, atpažįstu). Kad šeima taptų laimės oaze,ji turi būti tvirta, joje turi vyrauti darna, geri tarpusavio santykiai, meilė ir vienas kito supratimas, joje turi būti tinkamai auklėjami vaikai. Tik tokioje šeimoje įmanomas tinkamas jaunosios kartos ugdymas, tautos pažanga.
Lietuvoje šeimos santykius reglamentuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ir kiti įstatymai, taip pat Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys. Respublikos įstatymai turi viršenybę prieš papročius. Šeimos teises gina teismas, globos ir rūpybos bei kitos valstybės ar visuomenės institucijos Civilinio kodekso nurodytais būdais.
Šeimos gyvenimas – tai ne vienkartinis aktas, bet ilgai trunkąs vientisas procesas. Bendras gyvenimas moko sutuoktinius derinti savo charakterius, rūpintis vienas kitu ir šeimos reikalais, užjausti bei gerbti vienas kitą. Šeima suteikia galimybę šeimynykščiams būti laimingiems, sukuria reikiamą gyvenimo ritmą,gyvenimą daro prasmingą. Lietuvių šeima nuo seno garsėjo darna. Dauguma senovės lietuvių žemdirbių buvo dori, ištikimi savo šeimoms, žmonims, gerai auklėjo vaikus. Vaikai labai gerbė ir mylėjo savo šeimą, tėvus ir ne vien dėl žemės ar ūkio paveldšjimo,o dėl to, kad tokie buvo jų tėvai bei tėvų tėvai. Tikrasis kiekvienos šeimos kokybės rodiklis yra ne tik tarpusavio meilė, bet ir moralinė atsakomybė. Taigi šeima nėra paprasta bendruomenė, ji yra asmenų bendrija, kurią sieja giminystės, tarpusavio...
Šį darbą sudaro 3677 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!