Mokslinėje literatūroje egzistuoja gausybė santuokos interpretacijų, pradedant nuo jos vartojimo plačiąja prasme, kuomet turima galvoje išplėstinę šeimą ir net visus gimines. Taip pat ji dažnai siejama tik su branduolinės šeimos tipu. Šeimos pagrindas, branduolys-santuoka ir ji sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Tai reiškia, kad niekas negali būti verčiamas tuoktis, sudaryti santuoką, kurti šeimą. Šeima- tai vertybė. Patikimas moralinės tradicijos ir tautos tęstinumo pamatas. Todėl labai svarbu teisingai suvokti šeimos ir santuokos sąvoką. Žinoma, net ir formalumas kartais nesuteikia garantijos, kad tėvas ar mama rūpinsis savo vaikais. Tam reikia kur kas daugiau-brandos ir jau anksčiau minėtos atsakomybės. Tačiau gyventi santuokoje-reiškia būti gerbiamu, solidžiu, turinčiu vertę žmogumi,- teigia vienas iš delfi.lt rašančių žurnalistų. Kitais žodžiais tariant, tai atsakomybės prisiėmimas ne tik už savo veiksmus, bet ir už kitą žmogų- jo svajones, veiklą. Tai dalinimasis pajamomis, dušu, lova, virtuve, automobiliu, vaikų priežiūra. Tai bendrų atostogų planavimas, draugų lankymas, namo interjero detalių paieška ir t.t. Santuokoje gyvenantys žmonės viską daro kartu, nes jie yra šeima.
Šią temą pasirinkau todėl, kad manau kiekvienam jaunam žmogui svarbu žinoti, kokia yra šeimos ir santuokos reikšmė, juk ateityje ir patys kurs šeimą.
Tyrimo problema: Šeima ir santuoka- vertybė.
Tyrimo tikslas: Išanalizuoti žmonių požiūrį į šeimą ir santuoką.
1. Išsiaiškinti ką žmonės galvoja apie gyvenimą nesusituokus.
2. Ištirti ar visada žmonės pritaria santuokos iširimui.
3. Išsiaiškinti koks tinkamiausias amžius susituokti.
4. Išsiaiškinti ar santuoka yra pasenusi tradicija.
Tyrimo objektas: Požiūris į šeimą ir santuoką.
Tyrimo metodai:
1. Literatūros apžvalga.
2. Anketinė apklausa.
Pagrindinių sąvokų paaiškinimas:
Šeima- iki šiol šeima buvo vadinami du bendrai gyvenantys asmenys, nepriklausomai nuo to, ar jie susituokę. O dabar patvirtintas apibrėžimas- šeimą sudaro vyras ir moteris, kuriuos sieja santuoka.
Santuoka -socialinė ir dažniausiai religinė, valstybės pripažįstama, sąjunga tarp vyro ir moters. Ši sąjunga suformuoja šeimą ir socialiniu bei religiniu požiūriu įteisina seksualinius santykius.
Branduolinė šeima - tai socialinė grupė, kurią sudaro du priešingos lyties suaugę individai, susiję socialiai pripažintais...
Šį darbą sudaro 1794 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!