Namų darbai

Jaunimo požiūrio į šeimą ir santuoką ypatumai

9.4   (3 atsiliepimai)
Jaunimo požiūrio į šeimą ir santuoką ypatumai 1 puslapis
Jaunimo požiūrio į šeimą ir santuoką ypatumai 2 puslapis
Jaunimo požiūrio į šeimą ir santuoką ypatumai 3 puslapis
Jaunimo požiūrio į šeimą ir santuoką ypatumai 4 puslapis
Jaunimo požiūrio į šeimą ir santuoką ypatumai 5 puslapis
Jaunimo požiūrio į šeimą ir santuoką ypatumai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Įvadas: Šeima ir individo socializacija glaudžiai susiję. Būtent šeimoje prasideda vaiko socializacija, kurios metu jis įgyja ir perima tam tikros kultūrinės grupės normas ir vertybes, ir kuri tęsiasi visą likusį jo gyvenimą. Tradicinis šeimos apibrėžimas, pagal kurį: „Šeima – tai socialinė grupė, kurią sieja santuokos , kraujo (giminystės) ryšiai, patvirtinta įstatymine arba socialiai pripažinta tvarka (Klimas, Stankūnienė 19995)“, vargiai atspindi šiandieninio šeimyninio gyvenimo įvairovę. Kintant vertybių prioritetui, formuojasi ir naujas požiūris i šeimos modelį. Šiuos kitimus formuoja istorinės, politinės, ekonominės sąlygos, lemiančios didesnį materialinių gėrybių troškimą, kiekvieno individo siekį būti individualiu, laisvu visuomenės nariu, gebančiu tinkamai apsispręsti, kurią šeimyninio gyvenimo formą pasirinkti, kaip tinkamiausią jo keliamiems gyvenimo tikslams įgyvendinti. Šeimos modelio kaitą lemia ir bandymai išsiveržti iš visuomenėje vyraujančių stereotipų, pagal kuriuos vyras yra šeimos „galva“, turintis materialiai aprūpinti šeimą. Tuo tarpu moteris - silpnesnioji lytis, kurios pagrindinis tikslas – namų ūkio tvarkymas, vaikų priežiūra ir nuolatinis plušimas namuose.
Tema „Jaunimo požiūrio į šeimą ir santuoką ypatumai“ aktuali tuo, kad jaunimas yra tarsi mūsų ateities viltis. Šeimos modelio kaita t.y tradiciškos krikščioniškos santuokos įtakos silpnėjimas, lemią šeimos modelio kaitą: „Kinta šeimos santykis su įvairiais socialiniais institutais, šeimos ekonominio funkcionavimo pagrindai, funkcijos, didėja šeimų gyvenimo lygio diferenciacija, kinta šeimos narių santykiai ir vaidmenys šeimoje, žmonių požiūris į šeimą, jos vaidmuo individo gyvenime ir socialinėje ekonominėje struktūroje (Stankūnienė 1997)“.
Pagal Socialinio tyrimo instituto demografų duomenis 2004m., gyvenimui nesusituokus pritaria net 45% apklaustų respondentų. Ir gal visai netrukus visiškai tolerantiškai kalbėsime apie homoseksualių žmonių santuokas. Tačiau verta pasvarstyti, kaip tolerancija homoseksualų santuokoms ar netgi jų įteisinimas Lietuvoje neigiamai paveiks normalių šeimų formavimąsi. Taipogi vyksta santuokos „senėjimo“ procesas (Pagal statistikos departamento duomenis, vis mažiau labai jaunų žmonių tuokiasi, ir vis daugiau žmonių renkasi vėlesnį amžių santuokai. Pagal 2003m. duomenis vidutinis pirmą kartą besituokiančių vyrų amžius – 26,4m.,o moterų – 24,3m.), didėja skyrybų skaičius (2003m. užregistruotos 16988...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1310 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1310 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos namų darbas
  • 6 psl., (1310 ž.)
  • Word failas 106 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt