Tyrimai

Sociometrinis metodas ir tyrimas

10   (1 atsiliepimai)
Sociometrinis metodas ir tyrimas 1 puslapis
Sociometrinis metodas ir tyrimas 2 puslapis
Sociometrinis metodas ir tyrimas 3 puslapis
Sociometrinis metodas ir tyrimas 4 puslapis
Sociometrinis metodas ir tyrimas 5 puslapis
Sociometrinis metodas ir tyrimas 6 puslapis
Sociometrinis metodas ir tyrimas 7 puslapis
Sociometrinis metodas ir tyrimas 8 puslapis
Sociometrinis metodas ir tyrimas 9 puslapis
Sociometrinis metodas ir tyrimas 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Sociometrinis metodas – speciali tyrimų rūšis, padedanti išsiaiškinti, kaip psichologiškai įvairiose situacijose žmogus reaguoja į savo grupės narius, aplinkinius žmones.
Šio sociometrinio tyrimo problema: kas grupėje lemia vienokį ar kitokį narių pasiskirstymą pagal tris kriterijus: darbą, poilsį ir pasitikėjimą.
Tarpasmeninių santykių tyrimas ir jų glaudumo matavimas – vienas aktualiausių socialinės psichologijos uždavinių, nuo kurių išsprendimo aktyvios ir efektyvios grupės žmonių veiklos, grupės valdymo problemos sprendimas. Sociometrinis metodas pateikia greitą mikrogrupės narių santykių fotografiją, vaizdą, koks jis yra tyrimo metu. Jis parodo, kokias padėtis makrogurpėje užima atskiri jos nariai, kas yra neformalūs grupės lyderiai, koks grupės susitelkimas, gal yra atskiros grupuotės ir kt. Šiuo metodu nėra nustatomos tarpasmeninių santykių, egzistuojančių makrogrupėje, priežastys, negalima prognozuoti tolesnės gyvenimo dinamikos.
Kiekvienoje grupėje nariams bendradarbiaujant ar bendraujant esama simpatijų ir antipatijų. Vieni nori bendradarbiauti su tam tikrais žmonėmis kokioje nors konkrečioje veikloje ar situacijoje, kiti, priešingai, bendrauti su kai kuriais grupės nariais nenori. Tarpasmeninių pasirinkimų procesas yra būdingas kiekvienos grupės gyvenime. Tarpasmeniniai santykiai grupėje, jos psichologinė struktūra, vyraujančios jos narių emocinės nuostatos daro didžiulę įtaką moraliniam grupės klimatui. Grupe vadinamas tam tikras skaičius žmonių, vienijamų bendro požymio (bendros veiklos). Grupėje vyksta asmenybės socializacija, arba socialinis brendimas, - grupei veikiant formuojasi žmogaus pasaulėžiūra, charakterio ypatybės. Aplinkos įvykius žmonės suvokia ne tiesiogiai, o per grupę, ji primena tam tikrą įvykių vertinimo modelį. Žmogus yra daugelio grupių dalyvis ir jose atlieka skirtingus socialinius vaidmenis, kartais net vienas kitam prieštaraujančius.
Grupė užima tarpinę padėtį tarp asmenybės ir visuomenės. Ji nebūna pasyvi – arba stiprina, arba silpnina visuomenės poveikį asmenybei, kartais net visiškai jį blokuoja. Tą blokavimą lemia kai kurių grupių subkultūros. Grupių yra įvairių rūšių, jos susistemintos pagal tam tikrus kriterijus. Oficialios grupės – tai tokios grupės kurių nariai žino, kad jų buvimas grupėje yra oficialiai reglamentuotas. oficialios – slaptos, nereglamentuotos grupės. Kitos grupės: formalios, neformalios, socialios, asocialios, legalios, nelegalios.
2) nustatyti vyraujančius pogrupius;
3)...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2411 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
RTF failas (.rtf)
Apimtis
10 psl., (2411 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinės psichologijos tyrimas
  • 10 psl., (2411 ž.)
  • RTF failas 491 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt