Tyrimai

Grupės tyrimas sociometriniu metodu

9.4   (3 atsiliepimai)
Grupės tyrimas sociometriniu metodu 1 puslapis
Grupės tyrimas sociometriniu metodu 2 puslapis
Grupės tyrimas sociometriniu metodu 3 puslapis
Grupės tyrimas sociometriniu metodu 4 puslapis
Grupės tyrimas sociometriniu metodu 5 puslapis
Grupės tyrimas sociometriniu metodu 6 puslapis
Grupės tyrimas sociometriniu metodu 7 puslapis
Grupės tyrimas sociometriniu metodu 8 puslapis
Grupės tyrimas sociometriniu metodu 9 puslapis
Grupės tyrimas sociometriniu metodu 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Sociometrinis metodas – svarbus socialinės psichologijos tyrimo metodas, padedantis nustatyti, kaip mažoje grupėje yra susiklostę tarpusavio santykiai. Sociometrinis metodas naudojamas tarpusavio santykių diagnostikai, norint šiuos santykius pakeisti, pagerinti ar patobulinti. Taikant šį metodą kiekybiškai nustatomos grupės narių simpatijos ar antipatijos, abejingumas bendraujant tarpusavyje. Sociometrinis tyrimas leidžia pateikti grupės narių tarpusavio santykių „momentinę“ nuotrauką. Jis parodo atskirų grupės narių statusą, grupės lyderius ir atstumtuosius, grupės viduje susidariusius pogrupius bei grupės santykių glaudumą. Tačiau taikant sociometrinį metodą negalima nustatyti santykių priežasčių.
Tyrimo tikslas – taikant sociometrijos metodą išsiaiškinti tarpusavio santykius mokinių grupėje.
• Nustatyti kiekvieno grupės nario sociometrinį statusą ir priskirti jį atitinkamam pogrupiui pagal kiekvieną iš pateiktų sociometrijos kriterijų – klausimų.
• Nustatyti pirmines mikrogrupes remiantis abipusiu pasirinkimu.
• Apskaičiuoti grupės glaudumą ir integralumą pagal kiekvieną pateiktą kriterijų – klausimą.
Tyrimo eiga: kiekvienam mokiniui iš anksto paruošiama sociometrinė kortelė, remiantis 2 kriterijais: mokslas ir poilsis( 1 pav.). Atsakydamas į kiekvieną klausimą – sociometrinį kriterijų, mokinys turi pasirinkti penkis mokinius, su kuriais norėtų bendradarbiauti. Norint tiksliau nustatyti prioritetus, mokinių prašoma suskirstyti pasirenkamus grupės narius pagal vietas – 1, 2, 3, 4, 5, iš kurių kiekvienas nurodys pasirinkimo pirmumą. Tiriamieji įspėjami, kad jų atsakymai liks paslaptyje, kad naudingi gali būti tik nuoširdūs atsakymai.
Tyrimo instrukcija: Sociometrinis tyrimas buvo atliktas Ukmergės Antano Smetonos Gimnazijoje (J.Basanavičiaus 7 Ukmergė) 2008 m. Lapkričio 14 diena. Vykdoma apklausa buvo istorijos pamokoje (mokytojas ekspertas Gintaras Kaselis) . Prisistačiau, kad esu Pedagoginio universiteto studentė, atliekanti psichologijos paskaitai sociometrinį tyrimą. Kiekvienam mokiniui išdalinau sociometrinę kortelę, ir paprašiau, kad užrašytų savo vardus ir pavardžių pirmąsias raides. Paprašiau perskaityti klausimus ir atsakyti į juos. Paaiškinau, kad atsakydami į klausimus gali rinktis tik savo klasės draugus. Pirmu numeriu prašoma parašyti vardą ir pavardės pirmąją raidę, kurį pasirinktumėte pirmuoju, antru – ką pasirinktumėte, neskaitant pirmojo draugo, trečiu – ką pasirinktumėte, neminint pirmų dviejų draugų ir t.t. Prašiau nesišnekėti, garsiai nereikšti savo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1770 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (1770 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinės psichologijos tyrimas
  • 10 psl., (1770 ž.)
  • Word failas 244 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt