Tyrimai

Grupės sociometrinis tyrimas

9.2   (3 atsiliepimai)
Grupės sociometrinis tyrimas 1 puslapis
Grupės sociometrinis tyrimas 2 puslapis
Grupės sociometrinis tyrimas 3 puslapis
Grupės sociometrinis tyrimas 4 puslapis
Grupės sociometrinis tyrimas 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Apskritai sociometrinis statusas yra geras atskiro grupės nario integruotumo grupėje rodiklis. Nustačius grupės lyderius galima į juos orientuotis siekiant vienaip ar kitaip paveikti grupės narius. Kita situacija su grupės izoliuotaisiais ir atstumtaisiais. Tai rodo, kad šis asmuo (asmenys) nesilaiko bendrų grupės normų, tikslų, elgesio standartų. Atstumtasis asmuo dažnai atmeta grupės nuomonę bei daromą jam įtaką.
5. Išvados.
Dabar apie kiekvieną dalį plačiau.
Tiriamieji
Sociometriniam tyrimui buvo pasirinkta Šalčininkų rajono Jašiūnų lopšelio/darželio „Žilvitis“ ikimokyklinė lietuvių grupė. „Pelėdžiukai“. Grupės sąrašas pateikiamas priedų dalyje.
Tiriamųjų amžius 4 - 6 metai. Grupę lanko vienuolika vaikų – 6 mergaitės ir 5 berniukai. Tyrimo metu grupėje dalyvavo visi vaikai.
Tyrimo metodai
Sociometriniame tyrime taikyta Dž. Moreno modifikuota sociometrinės apklausos metodika. Šiam tyrimui pasirinktas vienas kriterijus – pramogos. Pasirinkimų skaičius buvo ribojamas. Kriterijui pasirinkti šie klausimai:
1. Kurį iš grupės vaikų pakviestum į savo gimtadienį?
2. Kurį iš grupės vaikų, be jau minėto, pakviestum į savo gimtadienį?
3. Kurį iš grupės vaikų, be dviejų minėtų, pakviestum į savo gimtadienį?
Darbo eiga
Sociometrinis tyrimas vyko vaikų buvimo darželyje metu.
Susipažinimas ir prisistatymas. Atėjusi į darželį pirmiausia pasikalbėjau su darželio vedėja. Pasakiau esanti iš Vilniaus Pedagoginio Universiteto, parodžiau tai liudijančią pažymą ir paprašiau leidimo atlikti sociometrinį tyrimą šiame darželyje. Darželio vedėja davė leidimą nueiti į pasirinktą grupę ir atlikti apklausą, jei sutiks grupės auklėtoja. Kadangi auklėtoja mielai sutiko man padėti, tai problemų daugiau nekilo.
Man atėjus į grupę, grupės auklėtoja mane pristatė vaikams: „Tai auklėtoja Jana. Jinai šiandien pieš, žais, dainuos ir veiks dar daug įdomaus kartu su mumis“ . Apie atliekamą tyrimą vaikams pranešta nebuvo. Taip buvo padaryta nenorint iššaukt dirbtinio vaikų elgesio.
Norėdama artimiau susidraugauti su vaikais ir įgyti jų pasitikėjimą kartu su jais dalyvavau jų mankštoje, kelėtoje grupinių žaidimų, kalbinau vaikus. Kai pastebėjau, jog vaikai tapo laisvesni ir drąsesni bendraudami su manim, auklėtojai leidus, paprašiau vaikų nupiešt piešinį, kurio tema „gimtadienis“. Vaikai noriai sutiko tai padaryti. Šio piešimo metu ir buvo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 964 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (964 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinės psichologijos tyrimas
  • 5 psl., (964 ž.)
  • Word failas 89 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt