Esės

Sociologinės tradicijos tėvų idėjų religijos kritikos analizė

10   (1 atsiliepimai)
Sociologinės tradicijos tėvų idėjų religijos kritikos analizė 1 puslapis
Sociologinės tradicijos tėvų idėjų religijos kritikos analizė 2 puslapis
Sociologinės tradicijos tėvų idėjų religijos kritikos analizė 3 puslapis
Sociologinės tradicijos tėvų idėjų religijos kritikos analizė 4 puslapis
Sociologinės tradicijos tėvų idėjų religijos kritikos analizė 5 puslapis
Sociologinės tradicijos tėvų idėjų religijos kritikos analizė 6 puslapis
Sociologinės tradicijos tėvų idėjų religijos kritikos analizė 7 puslapis
Sociologinės tradicijos tėvų idėjų religijos kritikos analizė 8 puslapis
Sociologinės tradicijos tėvų idėjų religijos kritikos analizė 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmogaus santykis su religija nėra statiškas. Jis kinta, vystosi nuo pat ankstyvos vaikystės, kai vaikas pradeda suvokti pasaulį, iki pat mirties. Žmogus negimsta nei visuomenės, nei religinės tradicijos nariu. Negimsta turėdamas konkrečią pasaulėžiūrą. Galbūt kūdikis atsineša paveldėtas kai kurias savybes iš tėvų, taip pat tam tikras visiems žmonėms būdingas savybes. Bet visa tai veikiau yra priemonės „nusipiešti“ pasaulio vaizdą, o ne pats vaizdas. Žmogaus tapsmas nariu yra procesas, turintis savo seką ir lygmenis. Šis procesas sociologijoje yra nusakomas kaip socializacija, o religinės tradicinės įsisavinimu – religinė socializacija.
Mano referato objektas – religijos sociologija ir kritinis mąstymas religijos atžvilgiu. Bet kuriai disciplinai, kuri savo objektu bando padaryti religiją, kyla klausimas – kaip įmanoma ją apčiuopti. Religija yra labai intymus dalykas, nepaverčiamas formulėmis, žodžiais. Tikėjimas, žmogaus religiniai potyriai, santykis su pasauliu yra išreiškiami priemonėmis, kurios yra žmogiškosios prigimties. Tai kartu reiškia, kad religija kartu turi ir socialinį apvalkalą. Būtent šio apvalkalo dėka, ji ir gali tapti mokslinio tyrimo objektu. Sociologinės analizės esminė prielaida – įsitikinimas, kad įmanomas metodinis religijos „išdievinimas“. Gouhier yra pastebėjęs, kad Comte siekė atrasti žmogų be menkiausio Dievo pėdsako. Sociologija siekia aprašyti ir kelti klausimus, o ne vertinti. Sociologijos pradininkai XIX a. akivaizdžiai pretendavo sociologijos pagalba išspręsti religines problemas, pajungti sociologijai teologini diskursą.
Taigi, religijos sociologija yra religijos kritika. Ji – klausimų, o ne atsakymų šaltinis. Savo referatu iškelsiu klausimus, kurie man rūpi, kurie rūpėjo sociologams Comte, Durkheim, Marx, Weber. Vienas svarbiausių religijos sociologijos klausimų, dominantis ir mane – ar religijos vaidmuo visuomenėje istorijos eigoje kinta, ar visuomet lieka toks pat? Tai bus ir mano darbo varomoji jėga bei tiriamoji problema, kurią bandysiu atskleisti nagrinėdamas religijos sociologų mintis ir veikalus. Tačiau prieš tai norėčiau paminėti vieną svarbų skirtumą tarp istorijos ir sociologijos. Sociologijoje praeitis tiriama ne kaip savaime įdomus objektas, bet kaip tai, kas gali mums padėti tiksliau susigaudyti dabartyje, numatyti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2704 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2704 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos esė
  • 10 psl., (2704 ž.)
  • Word failas 71 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt