Socialinis ugdymas pradinėje mokykloje - svarbi moksleivių bendrojo ugdymo dalis, apimanti ne vien ugdymo turinį, bet ir visą mokyklos gyvenimą: jos mikroklimatą, ugdymo proceso organizavimą, papildomąjį ugdymą, mokyklos bendruomenės narių santykius, ryšius su vietos bendruomene. Socialinis ugdymas yra sudedamoji pasaulio pažinimo dalyko dalis ir grindžiamas istorinės bei geografinės aplinkos pažinimo, tautinio, ekologinio, ekonominio bei pilietinio ugdymo tematika.
.
Pagrindinis socialinio ugdymo pradinėje mokykloje tikslas - sudaryti sąlygas moksleiviams įgyti gebėjimą suprasti save bei kitus, savo vietą bendruomenėje, bendraamžių grupėje, gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, konstruktyviai spręsti iškylančias problemas bei konfliktus, suvokti savo socialinę, istorinę ir geografinę aplinką bei išmokti joje prasmingai ir atsakingai veikti.
• pažinti ir suprasti save, savo poreikius ir galimybes, įgyti nuolatinio mokymosi bei tobulėjimo siekį, nuostatą įsitraukti į grupės, bendruomenės gyvenimą, būti neabejingi dėl visko, kas vyksta šalia, jausti atsakomybę už savo ir kitų gyvenimą.
Uždaviniai
Siekiama, kad pradinėje mokykloje moksleiviai:
• išmoktų dirbti grupėje, bendrauti ir bendradarbiauti;
• pažintų save ir kitus artimiausius žmones - šeimos narius, klasės draugus, mokytojus, suprastų, kad visi žmonės yra ir panašus, ir skirtingi;
• suvoktų taisyklių klasėje, mokykloje, šeimoje, visuomenės gyvenime prasmę ir reikalingumą;
• išsiaiškintų, kad žmogus turi ne tik teises, bet ir pareigas, kad kiekvienas yra atsakingas už savo sprendimus bei veiklą;
• įgytų elementarų supratimą apie žmonių gyvenimą dabartyje ir praeityje, Lietuvoje ir kituose kraštuose;
• įgytų bendriausią nuovoką apie geografinę aplinką, žmonių gyvenimo būdą Lietuvoje ir kitose vietose;
• išsiugdytų pagarbų požiūrį į gimtojo krašto ir kitų kraštų gamtą, kultūrą ir tradicijas.
Socialinio ugdymo principai:
1. Pagarbos. 2. Kūrybiškumo. 3. Atsakomybės. 4. Subsidialumo (tarpusavio pagarbos, pagalbos, rūpinimosi vienų kitais, paramos). 5. Solidarumo.
Socialinio ugdymo metodai yra šie:
1. Pokalbiai, diskusijos, debatai. 2. Žaidimai. 3. Inscenizacijos, drama. 4. Anketos, interviu, testai. 5. Sprendimų medis; 6. "Už" ir "prieš" argumentų analizė. 7. "Smegenų šturmas"; 8. Įvykių, faktų, dokumentų analizė.
Ugdytinos vertybinės nuostatos
Socialinis ugdymas padės moksleiviams formuotis šias vertybines nuostatas:
• nusiteikimą būti jautriam, atjaučiančiam bei pasirengusiam...
Šį darbą sudaro 4548 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!