Socialinio pedagogo portretas:
Įvadas;
Socialinis pedagogas - darbo su linkusiai į agresyvią elgseną paaugliais, organizatorius;
Socialinio pedagogo veiklos refleksija;
Socialinio pedagogo savybės;
Socialinio pedagogo gebėjimai;
Išvados;
Literatūros sąrašas.
Marijampolė
2009
Įvadas
Socialinio pedagogo specialybė Lietuvoje gyvuoja nuo 1991 metų, todėl profesijos naujumas neabejotinai lemia nesusiformavusį profesinį mentalitetą ir drauge skatina didesnį visuomenės domėjimąsi šia profesine veikla. Per kelerius pastaruosius metus padaugėjo šios srities specialistus rengiančių universitetų, aukštųjų mokyklų ir kolegijų, kartu ir šias studijas besirenkančių studentų (Leliūgienė, Urbonienė, 2004, p.1).
Taigi socialinis pedagogas kaip ugdytojas, paramos bei pagalbos įvairių krizių metu teikėjas, turi būti stipri ir iškili asmenybė, kad išvengtų jo klientų psichologinio spaudimo krizių metu, tinkamai ir adekvačiai vertintų kiekvieną iškilusią keblią situaciją, pasinaudodamas savo vidinėmis savybėmis bei įgyta patirtimi studijų metu.
Norėčiau aptarti svarbiausius socialinio pedagogo portreto bruožus. Dauguma žmonių net neįsivaizduoja kokia tai atsakinga profesinė veikla. Socialinis pedagogas turi buti visapusiška asmenybė, kuri sugebėtų tinkamai reaguoti į iškilusią problemą, klausimą ar situaciją.
1. Socialinis pedagogas – darbo su linkusiais į agresyvią elgseną paaugliais, organizatorius
Mokyklos socialinis pedagogas traktuojamas kaip valstybės tarnautojas ir tuo pat metu – kūrybinis darbuotojas, kurio veikla turi iniciatyvinį požiūrį. Socialinio pedagogo pareiginėje instrukcijoje (2001) nurodoma, jog socialinis pedagogas vertina ir padeda spręsti problemas, susijusias su įvairiais vaikams kylančiais sunkumais, dirba su vaikais priklausančiais nuo alkoholio, narkotinių medžiagų, patiriančiais seksualinį ar fizinį išnaudojimą, vykdo saviraiškos ir savirealizacijos, mokymosi motyvacijos, lankomumo, užimtumo, emocinių ir elgesio bei kitų problemų sprendimo prevencines programas. Remiantis mokslininkų tyrimais (G. Kvieskienė 2001, Vaitkevičius 1999 ir kt.), galima išskirti tokias socialinio pedagogo darbo veiklos sritis mokykloje:
• Pagalbos vaikui organizavimas
• Optimalių vaiko socialinio funkcionavimo ir vystymosi sąlygų, dirbant sistemingą darbą su vaikų grupėmis atitinkamoje aplinkoje, sudarymas.
• Darbo su vaiko tėvais organizavimas
• Bendradarbiavimas su mokytojais ir kitais specialistais, institucijomis darančiomis poveikį vaiko ugdymui
• Socialinės pedagoginės veiklos tobulinimas
Socialinio pedagogo darbas – tai daugiaplanė veikla, socialiniai pedagogai siekia padėti vaikams adaptuotis, prisitaikyti ir supažindinti jų tėvus su mokymo metodais. Jie siekia surasti patį geriausią variantą vaiko gerovei bendraudami su pedagogais, tėvais ir kitomis institucijomis.
2. Socialinio pedagogo veiklos refleksija
Leliūgienė teigia, kad...
Šį darbą sudaro 1512 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!