Projekto „Prevencinių mechanizmų, mažinančių moksleivių „iškritimą“ iš bendrojo lavinimo švietimo sistemos, kūrimas ir testavimas“ socialinė grupė yra vaikai ir paaugliai nuo 7 iki 16 metų amžiaus, nes būtent tokiame amžiuje mokslas yra privalomas.
Programa koncentruojasi į vengiančių lankyti bendrojo lavinimo mokyklą mokinių skaičiaus mažinimą, padedant spręsti mokiniams iškylančias problemas, tenkinant jų poreikius ir šalinant priežastis, darančias esminę įtaką mokinių „iškritimui“ iš bendrojo lavinimo sistemos.
3) Kurti sveiką, saugią, atitinkančią įvairius ugdymo ir ugdymosi poreikius aplinką mokyklose.
4) Kompleksinės pagalbos šeimai, auginančiai mokymosi sunkumų turintį ar nelankantį mokyklos vaiką, teikimas.
5) Plėtoti formalaus ugdymo ir ugdymosi formų pasiūlą, įskaitant ir profesinį mokymą.
Planuojama programos įtaka nauda:
1) visi vaikai, ypač iš socialiai remtinų šeimų, turėtų sąlygas pasirengti mokyklai ir pradėtų ją lankyti; visiems socialiai remtinų šeimų vaikams (nuo trejų metų) būtų užtikrintas nemokamas ikimokyklinis ugdymas; priešmokyklinis ugdymas taptų visuotinis;
2) būtų sudarytos būtiniausios socialinės mokymosi ir studijų sąlygos visiems jų stokojantiems asmenims;
3) ne mažiau kaip 95 procentai vaikų įgytų pagrindinį išsilavinimą;
4) ne mažiau kaip 95 procentai vaikų, įgijusių pagrindinį išsilavinimą, mokytųsi toliau ir įgytų vidurinį išsilavinimą arba vidurinį išsilavinimą ir darbo rinkoje paklausią profesinę kvalifikaciją“.
5) visi specialiųjų poreikių vaikai ir jaunimas turėtų galimybę mokytis visų tipų mokyklose jiems palankioje ugdymo aplinkoje pagal formalaus ir neformalaus švietimo programas.
Stipriosios pusės
1) Savivaldybėse vykdomi įvairūs prevenciniai projektai: „Saugūs ir sveiki mokykloje“; „Mokymasis visą gyvenimą“; ir daugelis kitų, kurie dalinai prisideda prie moksleivių skatinimo lankyti mokyklą, tiesiogiai įtraukdami į jiems patrauklią ir įdomią veiklą.
2) Visos mokyklos turi pasirengusios lankomumo apskaitos tvarkas. Vykdo mokinių lankomumo apskaitą, du kartus per metus atsiskaito švietimo skyriui. Tai leidžia stebėti situaciją ir atlikti jos analizę.
3) Mokyklų nuostatuose aiškiai išdėstytos kiekvieno mokytojo ir kito pedagoginio personalo pareigos ir atsakomybė.
4) Mokyklos bendradarbiauja su visomis institucijomis, padedančiomis auklėti vaiką: Vaiko teisių apsaugos tarnyba, policija, nevyriausybinėmis organizacijomis, Laikinaisiais Vaikų globos namais ir t.t. Tai padeda kompleksiškai nagrinėti ir spręsti problemas.
5) Mokyklose veikia...
Šį darbą sudaro 3929 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!