Gailestis ir atjauta yra vienos svarbiausių vertybių žmonijoje. Tačiau užuojauta ir gailestis negalėtų egzistuoti be skriaudų ir nelaimių. Šiandienos niūrioje kasdienybėje tiek nedaug tereikia: malonaus žodžio, šypsenos, žmogiško supratimo. Atrodo, kad visi pamiršome, kaip reikia paguosti, nuraminti įskaudintą žmogų. Skriaudos ir užuojautos prasmę labai puikiai sugeba perteikti realizmo krypties rašytojai. Vienas tokių XIXa. pradžios rašytojas Jonas Biliūnas. Būtent J.Biliūno kūriniuose labai aiškiai pavaizduojamas gailestis, supratimas ir užuojauta žmogui.
Jonui Biliūnui buvo labai svarbus žmogaus vidinis pasaulis, todėl visi veikėjai labai aiškiai vaizduoja savo jausmus. Novelėje „Ubagas” pasakojama geraširdžio senolio, Petro Sabaliūno liūdna istorija – sūnūs jį išvarė iš namų. Istorijos pasakotojas, jaunas vaikinas, grįžęs į gimtąjį kaimą sulaukia netikėto svečio – kaimo bitininko, kuris dabar nė kiek nepanašus į save. Pasakotoją labiau jaudina ne pats padarytos skriaudos faktas, tačiau jos išgyvenimas. Jaunuolis jaučia svetimą kaltę – juk kadaise vaikystėje jis ir senolio sūnus buvo draugai. Nors sūnaus poelgis morališkai sugniuždė senolį – juk skriaudą jam padarė ne svetimas žmogus, o jo paties sūnus, šis nepuola jo smerkti, tik gaili savo anūkų ir prisimena pasaką apie į mišką išvežamą senelį: „Tėveliuk, tėveliuk, kam rogeles palikai? Aš neturėsiu kuo tamstos čionai atvežti...“ Sabaliūną labiausiai skaudina tai, jo anūkai augs aplikoje, kurioje nėra atjautos, šilumos. Nepamirštant svetimos kaltėsj jausmo, jaunuoliui dar skaudžiau pasidaro tada kai jis supranta, kad niekuo senoliui negali padėti, net maisto sušelpti neturi. Geriausia ką jis galėjo pasiūlyti senam tėvų draugui – riekė duonos. Taigi, galima teigti, kad svarbiausias dalykas Jono Biliūno kūryboje buvo žmogaus jausmai, įsigilinimas į jo vidinį pasaulį.
Jono Biliūno kūryba moko mus nesmerkti tų, kurie tave nuskriaudė. Žmonės labai dažnai nori keršyti savo skriaudėjams, jaučia jiems pagiežą, dažnai net ieško pagalbos kerštui. Biliūnas norėjo parodyti priešingai – nereikia laikyti...
Šį darbą sudaro 571 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!