Potemės

Skriaudos ir sąžinės tema J. Biliūno ir V. Krėvės kūryboje

9.4   (2 atsiliepimai)
Skriaudos ir sąžinės tema J. Biliūno ir V. Krėvės kūryboje 1 puslapis
Skriaudos ir sąžinės tema J. Biliūno ir V. Krėvės kūryboje 2 puslapis
Skriaudos ir sąžinės tema J. Biliūno ir V. Krėvės kūryboje 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

I. Tikrasis žmogaus poelgių vertintojas, tai- sąžinė, kuri yra vidinis teisėjas.
II. Apie sąžinę, kaip svarbiausią žmogaus teisėją, dažnai apmąstoma ir skirtingai perteikiama kai kurių lietuvių rašytojų kūryboje.
c) Jokūbas daugiau nieko nenuskriaudė, neprilietė pirštu, tačiau pirmoji užmušta gyvybė jo sąžinės gelmėje išliko iki senatvės.
a) pagrindiniam personažui tenka svarbi užduotis: siekdamas savo šaliai geros ateities, jis privalo priimti naują tikėjimą ir kartu su visa tauta atsisakyti senųjų dievų;
b) Skirgaila visą gyvenimą buvo doras, teisingas, tačiau pasirinkimų kryžkelėje jį palaužia melas, veidmainystė ir valdovas tampa žiauriu, kerštaujančiu, nepanašiu į save žmogumi;
c) V. Krėvė sukūrė tragiška personažą, pripažįstantį tik galią, tačiau negalintį suderinti proto ir širdies balso, todėl išduodantį savo idealus.
III. Apibendrindamas galiu teigti, kad sąžinė svarbi žmogaus moralinio veido dalis. Tai vidinis balsas, kurį kartais stengiamės nuslopinti arba suprantame klaidingai, bet iš kurio išsivaduoti neįmanoma. Dažnai žmonės, nenorėdami eiti į kompromisą su sąžine, meilės, tikėjimo vardan aukoja savo gyvenimą, tačiau kiti, teisindamiesi sąžinės liepimu, pasielgia niekšiškai. Taigi laimingo gyvenimo sąlyga yra švari sąžinė.
Naudota literatūra:
1. Papievis V. Eiti. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2010
2. Kostas Korsakas ,,Literatūros praeitis”. Vilnius, 1983
3. XX a. Lietuvių literatūra. Vilnius, 1994
4. Danutė Visockienė ,, Samprotavimo kaip žodžio laisvė“. Kaunas, 2014
Skriaudos ir sąžinės tema J. Biliūno ir V. Krėvės kūryboje
Sąžinė- tai svarbiausias kriterijus vertinant save. Anot filosofo I. Kanto, sąžinė – tai praktinis protas, primenąs pareigas, tai vidinis mūsų teisėjas. Tik mes pasižymime nevienodu sąžinės jautrumu. Taigi, savo kalboje, pasiremdamas J. Biliūno bei V. Krėvės kūryba aptarsiu, kas turėtų būti tikrasis žmogaus poelgių vertintojas: visuomenė, sąžinė ar Dievas?
Pirmiausia, sąžinės graužimas, kylantis dėl gyvenimo klaidų, gali sukelti gilių dvasinių kančių. Sąžinė neabejotinai yra toks jausmas, kurį turi kiekvienas žmogus. Tiesa, kartais žmogus sugeba negirdėti sąžinės priekaištų ir savo poelgiais bando įrodyti, kad jos neturi. Kaip bebūtų, sąžinė žmones teisia už jų poelgius, ir vieniems ji - vienintelė ir nepaperkama teisėja, o...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 958 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (958 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (958 ž.)
  • Word failas 20 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt