Referatai

Skersiniai literatūros pjūviai

10   (1 atsiliepimai)
Skersiniai literatūros pjūviai 1 puslapis
Skersiniai literatūros pjūviai 2 puslapis
Skersiniai literatūros pjūviai 3 puslapis
Skersiniai literatūros pjūviai 4 puslapis
Skersiniai literatūros pjūviai 5 puslapis
Skersiniai literatūros pjūviai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

• Romantizmas. Antanas Baranauskas
• Realizmas. Jonas Biliūnas
• Neoromantizmas. Šatrijos Ragana
Išvados.
Literatūros sąrašas.
Įvadas
Etninė kultūra – tai kultūros vertybių, papročių visuma, kuri padeda išlaikyti tautinį tapatumą bei išskirtinumą nuo kitų tautų. Etninė kultūra yra visa tai, kas mus supa ir kas mumyse: iš senolių perduoti papročiai, amatai, tradicijos, dainos, tautosaka. Tačiau etninė kultūra yra ir mūsų pasaulio suvokimas, tarpusavio santykiai. Jeigu žmogui jo šalies etninė kultūra yra artima, jis jaučiasi savo tautos dalimi. Etninė kultūra yra dinamiška, ji laikui bėgant kinta, prisitaikydama prie to laikotarpio aktualijų.
Daug etninės kultūros motyvų ir simbolių pastebime ir lietuvių literatūroje. Kiekviena epocha turėjo savo rašytojus, kurie labiausiai perteikė to meto žmonių gyvenimus, pasaulėvoką bei kultūrą. Tad darbe apžvelgsiu kaip Apšvietos, romantizmo, realizmo ir neoromantizmo epochų rašytojai panaudojo etninės kultūros vaizdinius savo kūriniuose.
Apšvietos epocha. Kristijonas Donelaitis
XVIII amžius Europos istorijoje vadinamas Švietimo arba Apšvietos amžiumi. Epochos pavadinimas nurodo, kad jos esmė – šviesa, švietimas. Tikima, kad pataisyti pasaulį galima vadovaujantis protu. Todėl žmogus skatinamas pasitikėti savo jėgomis, pažinti ir kritiškai vertinti save ir pasaulį. Šis amžius dar vadinamas filosofijos amžiumi, nes itin gilintasi į žmogaus būties klausimus, pasaulio suvokimą.
Lietuvoje apšvietos epocha išryškėjo daug vėliau, tik 1740 metais. Didžiojoje Lietuvoje dėl aukštuomenės nutautėjimo XVIII amžiuje kultūra buvo akivaizdžiai sumenkusi. Tuo tarpu, Mažojoje Lietuvoje lietuvių kultūra šiuo laikotarpiu patyrė kultūrinį pakilimą. Čia plintant Apšvietos idėjoms pradedami rengti lietuvių kalbą mokantys mokytojai, kunigai, statomos naujos mokyklos. Deja, lietuvių kultūros atgimimą slopino kolonizacija ir germanizacija, kuri skatino lietuvių nutautėjimą.
Kristijonas Donelaitis (1714 – 1780 m.) gimė Mažojoje Lietuvoje, laisvųjų valstiečių šeimoje. Baigė Karaliaučiaus universiteto Teologijos fakultetą. Nuo 1743 metų iki mirties buvo Tolminkiemio bažnyčios klebonas. Klebonaudamas Tolminkiemyje perstatė bažnyčią, pastatė mokyklą bei klebonų našlių namą. Literatūroje vienas žinomiausių jo kūrinių tai poema „Metai“, kuri sukurta XVIII amžiaus 7-ame - 8-ame dešimtmetyje. “Metai”- tai ne tik didaktinė – moralinė eiliuota poema, tai ir pirmasis didesnės apimties...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1306 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
7 psl., (1306 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 7 psl., (1306 ž.)
  • Word failas 26 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt