Sisteminis požiūris – tai požiūris į organizaciją kaip darnią ir kryptingą sistemą, susidedančią iš tarpusavyje susijusių dalių. Pagal tokį požiūrį, vadovai laiko savo organizaciją vieninga visuma ir kartu kitos, didesnės, išorinės aplinkos dalimi. Sistemų teorija teigia, kad bet kurio organizacijos segmento veikla tam tikru laipsniu veikia visų kitų organizacijos segmentų veiklą.
Pavyzdžiui, įmonės gamybos vadovai norėtų užtikrinti nuoseklų ir nestabdomą standartinių produktų gamybos ciklą, kad pasiektų maksimalų efektyvumą su mažom sąnaudom. Antra vertus, marketingo vadovai, siekiantys greitai pateikti klientams plataus asortimento gaminius, norėtų, kad gamybos grafikas būtų lankstus, kad būtų galima greitai pagaminti produktą pagal specialų užsakymą. Gamybos vadovas, besivadovaujantis sisteminiu požiūriu, priimtų sprendimus dėl gamybos grafiko tik nustatęs tokių sprendimų poveikį kitiems organizacijos padaliniams. Sisteminio požiūrio esmė yra ta, kad vadovai negali veikti vien tik pagal tradicinę organizacinės valdymo struktūros schemą. Jie turi susieti savo padalinį su visa įmone, o tam būtina bendrauti su kitais darbuotojais bei padaliniais, neretai ir su kitų organizacijų atstovais. Vadovai, sisteminio metodo šalininkai, aiškiai suvokia verslo ryšių svarbą jų sėkmei.
Pasaulį kaip sistemą apibūdino dar Aristotelis. Dabar, kai šiuolaikinės mokslo žinios, technika mūsų planetą padarė „mažą“, kai visus susiejo integracijos bei globalizacijos ryšiai, sisteminio požiūrio būtinybė tapo akivaizdi.
Sisteminio požiūrio esmė – tirti tikrovę kaip susijusių dalių visumą. Sisteminis požiūris reikalauja bet kokį dalyką nagrinėti kaip sistemą, t.y. kaip vientisą, tačiau tik sąlygiškai savarankišką dalyką, nes tai visuomet susiję su aplinka. Norint išsamiau apibūdinti tiriamąjį objektą, reikia atskleisti ne tik jo paties esmę, prasmę, elementus bei jų ryšius, bet ir paties objekto ryšius su kitais objektais, su aplinka, su aukštesnio lygio sistema.
Pirmiausia turi būti suvokiama visuma, paskui pereinama prie elementų, todėl tyrimuose taikomi ir sintezės, ir analizės metodai.
Sintezė – tai įvairių elementų siejimas į visumą.
Analizė – visumos skaidymas į dalis.
Sisteminis tyrimas remiasi sistemų teorija (pradininkas – kanadietis L. Bertalanfis, 1950). Sistema galima vadinti bet kokius reiškinius ar...
Šį darbą sudaro 1963 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!