Šperos

Sėklininkystės pagrindai

10   (1 atsiliepimai)
Sėklininkystės pagrindai 1 puslapis
Sėklininkystės pagrindai 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Sėklininkystė yra speciali žemės ūkio gamybos šaka. Ji sprendžia du uždavinius: 1) pridauginti naujų veislių gerų sėklų tiek, kad jų pakaktų visiems ūkiams, ku­riuose jos rajonuotos, 2) palaikyti visų rajonuotų veislių geras veis­lės ir sėklos savybes. Kartais sėklininkystei gali būti keliamas dar vienas uždavinys — pagerinti gamyboje esančią veislę.
Sėklininkystė — tai valstybinių priemonių sistema konkrečios zo­nos sąlygomis veislėms sukurti, joms tirti ir paskirstyti (rajonuoti), dauginti ir sistemingai gerinti. Visų šių priemonių tikslas — aprū­pinti žemės ūkį geros kokybės veislinėmis sėklomis. I sėklininkystės sistemą įeina tokios tarpusavyje susijusios pa­grindinės grandys: selekcija, veislių tyrimas, sėklininkystė (veislių dauginimas ir gerinimas), veislės ir sėklos kontrolė. Sėklininkystės pagrindiniai uždaviniai sprendžiami dviem pro­cesais: veislės pakeitimu ir atnaujinimu.Sėklininkystė betarpiškai susijusi su selekcija. Sėklininkystė realizuoja selekcijos pa­siekimus. Veislinių sėklų naudojimas — būtina są­lyga derlingumui didinti. Tai vienas iš žemdirbystės kultūros ro­diklių. Mokslas ir praktika rodo, kad derlingumas priklauso ir nuo ag­rotechnikos, ir nuo veislės parinkimo bei sėklos kokybės. Geriau­sios rajonuotos veislės duoda apie 15—20% didesnį derlių negu se­nos nerajonuotos. Grynų veislių aukštos reprodukcijos I klasės sėkla, neužkrėsta ligomis ir kenkėjais, duoda didelį ekonominį efektą.
Sėkla — tai nevienareikšmis botanikos ir augalininkystės termi­nas. Botanikoje sėkla yra žiedinių augalų lytinio dauginimosi or­ganas, išsivystęs po apvaisinimo iš sėklapradžio. Ji sudaryta iš gemalo, endospermo ir luobelės. Augalininkystėje sėkla vadinama visa tai, kas sėjama ar sodinama derliui gauti. Tad augalų sėklinė me­džiaga (sėkla) būna tikros sėklos. Per sėklą augalui perduodama biologinės ir ūkinės savybės bei požymiai. Nuo jos priklauso išaugintos produkcijos kiekis ir ko­kybė. Sėklos kokybe ypač imta domėtis daugiau kaip prieš 100 metų, kai pradėta prekiauti sėklomis ir prireikė organizuoti valstybinę sėklos kontrole. Susiformavo tam tikra žemės ūkio mokslo sritis — sėklotyra. Sėklos išorines savybes ir požymius apibūdina daugelis rodiklių. Tai sėklų forma, 1000 vienetų masė, spalva, blizgesys, hektolitro masė, švarumas (grynumas), daigumas, drėgnumas, ūkinė vertė. Vi­dinės sėklų savybės pasireiškia augalui augant. Sėklų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3544 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (3544 ž.)
Darbo duomenys
  • Špera
  • 2 psl., (3544 ž.)
  • Word failas 88 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Šaltkalvystės pagrindai

Šaltkalvystės pagrindai Kita Peržiūrėti darbą

Projektų pagrindai

Projektų pagrindai Kita Peržiūrėti darbą

Džiovinimo teorijos pagrindai. Džiovyklos

Džiovinimo teorijos pagrindai. Džiovyklos Kita Peržiūrėti darbą

Telefoninio perdavimo pagrindai

Telefoninio perdavimo pagrindai Kita Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt