Šeimos piešimas priklauso projekcinių asmenybės tyrimo metodikų grupei. Kaip ir dauguma šios grupės metodikų, jis teikia plačią informaciją, kuri, beja, nėra labai patikima. Dėl šios priežasties šeimos piešimas taikytinas ten, kur tyrimo rezultatai nėra galutinė išvada, o tik hipotezė, kuri vėliau gali būti tikrinama, keičiama. Šeimos piešimas, kaip ir kitos piešimo metodikos, turi teigiamybę, kad vaikai mėgsta piešti ir ši veikla jiems teikia malonumą. Taigi, prašymas piešti paprastai sumažina psichinę įtampą. Piešimas sudaro palankias sąlygas užmegsti gerą emocinį kontaktą su tiriamuoju.
Remdamasi didele šeimos metodikos taikymo patirtimi, autoriai teigia, kad piešinyje atsiskleidžiančios Edipo kompleksų ypatybės , vaiko emociniai santykiai su šeimos nariais , tai, kaip vaikas suvokia save ir kitus šeimoje, vaiko „aš“ ypatybės, V.Halso, kaip ir V.Volfo, nuomone, psichologinę informaciją teikiąs šeimos narių išdėstymas, praleidimai, asmenų vaizdavimo ypatybės. Taip pat svarbu figūrų tarpusavio orientacijos – ar jos žiūrinčios viena į kitą, ar į skirtingas puses, ar atsisukančios į žiūrovą veidu, ar šonu, nugara.
Šių piešinių tyrimo tikslas nustatyti, kokie emociniai santykiai sieja vaiką su šeimos nariais ir nusakyti bei įvertinti remiantis šeimos piešimo metodika, ar šeimoje esti emocinių, ar psichologinių problemų..
Tyrimo uždaviniai
Tyrime turėtų dalyvauti maždaug nuo 5 metų iki 14 metų vaikai, kurie turi nupiešti savo šeimą. Jiems buvo pateikti 6 pagrindiniai spalvoti pieštukai: juodas, rudas, žalias, geltonas, raudonas ir mėlynas, taip pat ir trintukas. Vaikui buvo duodama instukcija: „Aš norėčiau, kad tu nupieštum savo šeimą“. Jokiu būdu negalima pasakyti kaip piešti, nuo ko pradėti, tiesiog pakartoti, jei prireiks, kad nupieštų savo šeimą..
Aš atlikau bandymą su dviejais vaikais, kuriem buvo 12 metų ir 13 metų.
Šios dvi mergaitės piešė vienu kartu ir vienoje patalpoje, todėl piešiniai kažkiek buvo panašūs, bet tuo pačiu ir labai skyrėsi. Pirmoji mergaitė, kuriai yra 12 metų nupiešė savo šeimą, tačiau, be tėvelio ir tai leidžia teigti, šeimos piešinio stuktūros analizė, kad nepiešdamas vieno iš šeimos narių, tarytum...
Šį darbą sudaro 1207 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!