Referatai

Šeima - svarbiausias vaiko socializacijos institutas

10   (1 atsiliepimai)
Šeima - svarbiausias vaiko socializacijos institutas 1 puslapis
Šeima - svarbiausias vaiko socializacijos institutas 2 puslapis
Šeima - svarbiausias vaiko socializacijos institutas 3 puslapis
Šeima - svarbiausias vaiko socializacijos institutas 4 puslapis
Šeima - svarbiausias vaiko socializacijos institutas 5 puslapis
Šeima - svarbiausias vaiko socializacijos institutas 6 puslapis
Šeima - svarbiausias vaiko socializacijos institutas 7 puslapis
Šeima - svarbiausias vaiko socializacijos institutas 8 puslapis
Šeima - svarbiausias vaiko socializacijos institutas 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vienas iš pagrindinių mūsų visuomenės ir valstybės egzistavimo garantų – šeima, kuri, anot Lietuvos Respublikos Konstitucijos (1993), įpareigoja valstybę saugoti, globoti ir puoselėti šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. Juk motinystė ir tėvystė – vienintelė žmogiškoji kūryba, kai pirminė kūrybinė medžiaga ir pats kūrinys yra gyvas žmogus. Pastaroji kūryba tęsiasi per visą naujo žmogučio gyvenimą, nes tėvų darbo įrankis formuojant naują asmenybę ne kaltas, ne plaktukas ir ne teptukas. Tai pačių tėvų išmanymas, vertybinės nuostatos ir savastis.
Būtent nuo šeimos priklauso joje augančių vaikų ir jaunimo situacija, jų pasiruošimas tolimesniam gyvenimui. Tačiau kaip pabrėžia L. Rupšienė (2001), šiandienos gyvenimo sąlygomis šeimos institucija tapo itin sudėtinga (Rupšienė, 2001). Dabartinės šeimos susiduria su naujais, anksčiau nepatirtais socialiniais reiškiniais ir dažnai jaučiasi sutrikę, nes nemoka arba negali prisitaikyti prie sparčiai kintančios aplinkos, tinkamai socializuotis dabartinėje visuomenėje. Socialinė bei kultūrinė informacija, plūstanti iš Vakarų, skleidžia kitokį gyvenimo stilių, vertybes ir elgseną, o naujos informacinės technologijos ir komunikavimo priemonės atveria visas sienas, taip pat ir šeimos. Ilgai puoselėtos tradicijos, papročiai vis labiau nebetenka savo auklėjamosios galios bei iki šiol vyravę santykiai šeimose, ryšys tarp tėvų ir vaikų, šiandien įgauna visai kitą, labai dažnai negatyvų, atspalvį.
Daugelio autorių nuomone (Rupšienės, 2001; Leliūgienės, 2001; Jovaišos, 1995 ir kt.), kad ir kokia bebūtų šiandienos situacija, kadangi pirmoji ir svarbiausioji vaiko auklėjimo - mokymosi, integracijos į pasaulį institucija – šeima, tai jai visuomenėje yra skiriamas nemažas dėmesys. Šeima gana savitas bei sudėtingas, sąlyginai uždaras socialinis – psichologinis vienetas, kurio pagrindiniai tikslai – vaikų gimdymas bei jų auklėjimas. Tėvai perėmę auklėtojo pareigas ne tik tenkina vaikų fiziologinius poreikius, bet ir perduoda ne tik šeimos, bet ir visos tautos tradicijas, skiepija vertybes. Tik šeimos dėka sukuriamas ir išsaugomas tautos identitetas, jos kultūros paveldas ir tradicijos (Laužikas, 1974). Kitaip tariant, šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios darnumo bei sklaidos priklauso jaunosios kartos socializavimasis bei...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2430 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas..2
 • 1. Dabartinis šeimos institucijos supratimas..3
 • 2. Socializacijos samprata ir jos ypatumai4
 • 3. Šeima – viena iš vaiko socializacijos institutų5
 • Išvados8
 • Literatūra9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2430 ž.)
Darbo duomenys
 • Raidų psichologijos referatas
 • 9 psl., (2430 ž.)
 • Word failas 92 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt