Sakė, jos istorija, gamyba, laikymas ir vartojimas
Sakė – japoniškas alkoholinis gėrimas, gaminamas iš ryžių. Tai vienas stipriausių tradicinių japoniškų alkoholinių gėrimų. Sakė klaidingai vadinama ryžių vynu ar degtine, pagal gamybos procesą ji yra artimiausia alui.
Išanalizuoti sakės gaminimo technologiją.
Sakė yra Japonijos nacionalinis alkoholinis gėrimas. Jos stiprumas paprastai būna 11-14%, o gaminama ji iš ryžių. Sakė Japonijoje vartojama kaip bendrinis alkoholinių gėrimų pavadinimas. Nors dažnai kitose kultūrose sakė įvardijama, kaip ryžių vynas ar ryžių degtinė, tačiau visgi pagal gamybos procesą ji artimiausia alui.
Sakė minima jau XIV pr. Kr. rašytuose šaltiniuose. Čia ji vadinama kuchikami no sake (sukramtyta sakė) pagal gamybos procesą, kadangi buvo gaminama tiesiog sukramtant ryžius, soras ar kaštonus ir išspjaunant į bendrą kubilą. Kadangi seilių fermentai krakmolą paverčia į cukrų, tai susidaręs raugalas buvo maišomas su šviežiais ryžiais bei vandeniu ir viskas paliekama natūraliai fermentuotis. Taip pagaminta sakė buvo gana silpna ir valgoma kaip šiek tiek alkoholinė ryžių košė religinių ritualų metu. Vėliau japonai atrado specialų pelėsį, padedantį formuotis, taip buvo atsisakyta varginančio ir nehigieniško kramtymo. Be to, taip palengvintas fermentacijos procesas leido daugiau dėmesio skirti sakės kokybei.
Pagrindiniai sakės gamintojai buvo turtingi žemvaldžiai, ji netgi buvo gaminama imperatoriaus rūmuose. Kai kurios šeimos gamybos tradicijas išlaikė iki šiandien.
Sakės gamybos istorija turėjo daugybę sunkių periodų. Rusijos-Japonijos karo metu buvo draudžiama gaminti sakę, o Antrojo pasaulinio karo metu dėl ryžių naudojimo karo reikmėms sakei tiesiog nelikdavo žaliavos, net ir pasibaigus karui sakei iškilo nauja konkurencijos grėsmė, kadangi itin populiarėjo kiti alkoholiniai gėrimai. Visgi sakė išliko ir šiandien yra žinoma visame pasaulyje, o Japonijoje veikia daugiau nei tūkstantis sakės gamyklų.
Sakė – labiausiai nuskriaustas vakarų nesupratimo gėrimas. Pirmiausia, jis pravardžiuotas ir vynu (nes panašaus stiprumo), ir degtine (nes skaidrus), bet pagal gamybos technologiją gėrimas artimiausias būtent alui. Antra, pigiausių sakės rūšių ragavę turistai skleidžia absurdiškas istorijas – dažnai net persisunkusias į kelionių vadovus – neva saugokitės, nuo sakės Jūsų laukia baisiausios...
Šį darbą sudaro 1511 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!