Pasirinkau temą „Romėnų aprangos ir apavo (jų socialinės reikšmės) istorija“, nes šiuo klausimu yra palyginti nedaug žinoma, jis detaliau nenagrinėjamas studijų programoje. Dažnai apie senovės romėnų aprangą daugumai žinoma tik žodžiai „toga“, „tunika“, o patys romėnai įsivaizduojami kaip pusnuogiai, primityviai medžiagos gabalu vos prisidengę žmonės.
Taigi savo darbe bandysiu smulkiau panagrinėti senovės romėnų aprangos ir apavo klausimą, taip pat jame bus užsiminta apie jų šukuosenas ir papuošalus, taip pat užsimenama apie aprangos ir jos detalių reikšmę, svarbą ir simbolizmą tam tikromis progomis.
Rašydama darbą, daugiausiai informacijos mano minėtais klausimais radau Aldonos Ignatavičienės knygoje „Kostiumo istorija“ . Čia detaliai aprašomi romėnų drabužiai, apavas, papuošalai. Taip pat šiai temai vertinga knyga laikau Dalios Dilytės „Amžinoji Roma“, kurioje autorė apibūdina drabužius ir jų reikšmę panašiai kaip ir A. Ignatavičienės, tačiau yra ir šiokių tokių nesutapimų.
Romos istorijai ir vystymuisi nemažai įtakos turėjo Graikijos kultūra. Kaip savo knygoje „Amžinoji Roma“ rašo Dalia Dilytė: „Roma – net tik ant septynių kalvų užaugęs miestas. Visos Italijos laisvieji žmonės jau seniai yra romėnai, pasak didžiausio krašto poeto Vergilijaus, togą vilkinčios tautos piliečiai“. Kai Aleksandro Didžiojo sukurtą Graikijos imperiją po jo mirties pasidalijo jo paties generolai, graikų menas prarado savo pamatą ir visuomenę, iš kurios jis išaugo. Graikų menininkai buvo priversti kurti svetur ir svetimiems valdovams. Jie išsaugojo savo amatininkų gabumus, tačiau trūko tos įtakų įvairovės, kuri sukūrė graikų stilių. Viduržemio ir Juodosios jūros pakrantėse paplinta helenizmas (300-100 m. per. Kr.) – taip vadinamas didžiojo Elados meno epigonas. Viena iš labiausiai patyrusių šią įtaką ir buvo Roma.
Romos imperijoje ryškiausi buvo du laikotarpiai: respublikos (50-30 m. per. Kr.) ir imperijos (30 m. pr. Kr. – 185 m. po Kr.). respublikos laikotarpiu tiek vyrų, tiek moterų romėnų kostiumas panašus į graikų: paprastas, formuojamas drapiruojant. Tačiau jis nebuvo toks pat kaip graikų, nes jį veikė kitokios istorinės sąlygos.
Iš pradžių Roma buvo vergovinė demokratinė valstybė,...
Šį darbą sudaro 1561 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!