FEbd9-08 gr. stud.
Vadovas
lekt. M. Grigelionis
2009 11 09
VILNIUS, 2009
Įvadas
Tyrimo aktualumas:
Ekonomistai skirtingai apibrėžia „nematomos rankos“ koncepciją
Tyrimo problema:
Kodėl „nematoma ranka“ gali veikti tik laisvoje rinkoje? Kas jai trukdo?
Tyrimo objektas:
Rinka ir „nematoma rinkos ranka“
Tyrimo tikslas:
Išsiaiškinti kokiomis sąlygomis veikia „nematoma ranka“
Tyrimo uždaviniai:
1. Ištirti rinkos ir „nematomos rankos“ sąvokų raidas
2. Aptarti „nematomos rankos“ funkcijas
3. Atskleisti vyriausybės vaidmenį ekonomikoje
Tyrimo metodai:
Rašto darbe naudojamas mokslinės literatūros analizė
Darbo struktūra:
Darbą sudaro du skyriai:
1. Rinkos
2. Nematomos rankos koncepcija
Šiuolaikiniuose požiūriuose į socialinio gyvenimo bei ekonomikos organizavimo formas rinkos idėjoms tenka pagrindinis vaidmuo. Rinkos modeliai pastaraisiais dešimtmečiais įsigalėjo socialinio ir ekonominio valdymo strategijose bei retorikoje. Skirtingos rinkos versijos pasitelkiamos įvairiausiose srityse: tai gali būti praktinė koncepcija, sveikatos apsaugos vadybininko taikomas rinkos modelis ligoninės skyrių santykiams ar formalūs ekonometrijos paskaičiavimai. Nors kartais sunku suprasti, kaip siejasi šios įvairios rinkos, tačiau aišku, kad rinkos idėja siekia plačiau nei ekonominės veiklos koordinavimo modeliai ir paliečia esmingesnius visuomeninių santykių reguliavimo bei socialinio veiksmo principus.
Šiame darbe tyrinėjama rinkos dalyvių charakteristikos: „nematomos rankos“ koncepcija.
Šis darbas suskirstytas pagal temas, kurie pasirodė svarbiausi, mėginant suprasti „nematomą ranką“. Pirmame skyriuje nagrinėjama rinkos samprata, rinkos trukūmai bei rinkos santykiai. Antrame skyriuje dėmesys sutelkiamas į „nematomos rankos“ koncepciją. Mus domina įvairių mąstytojų – Smith‘o, Keech‘o, John‘o Maynard‘o Keynes‘o – mintys apie „nematomą ranką“. Taipogi antrame skyriuje nagrinėjama vyriausybės vaidmenį bei „nematomos rankos“ vystymąsį.
1. Rinka. Rinkos samprata
Rinka – tai ekonominė mainų sistema, kurioje sąveikauja dvi grupės rinkos subjektų, turinčių skirtingus interesus, - pirkėjai ir pardavėjai (vartotojai ir gamintojai). Priešingi rinkos dalyvių interesai suderinami per rinkos savaiminio reguliavimo mechanizmą. Kurio pagrindas yra rinkos kainų sistema. Rinkos kaina yra svarbiausias rinkos parametras. Tai tas orientyras, kuriuo remdamiesi rinkos subjektai priima savo sprendimus. Rinkos kainos informuoja rinkos dalyvius apie padėtį rinkoje, kartu orientuoja ir jų veiklą. Didelės rinkos kainos, palyginti su gamybos sąnaudų kaina, rodo prekių stygių, t.y. nepatenkinta vartotojų paklausą, ir gamintojai, siekdami maksimalaus pelno, plečia gamybą. Tuo...
Šį darbą sudaro 4296 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!