Rentgeno spindulius 1895 m. atrado Viurcburgo (Vokietija) universiteto rektorius prof. Vilhelmas Konradas Rentgenas. Jis juos pavadino X spinduliais ( X-ray ).
Pirmoji rentgeno nuotrauka buvo Rentgeno žmonos ranka. Nuotraukoje matomas jos vestuvinis žiedas ir rankos kaulai. 1896 m. sausio 18 d. Rentgeno aparatas buvo viešai pademonstruotas H.L.Smito. Po rentgeno spindulių atradimo 1895 m. jie buvo rekomenduojami kaip naujausias mokslo stebuklas ir patraukė pramogų verslo dėmesį.
Nors daugelis žmonių žavėjosi išradimu, kiti bijojo, kad šis išradimas leis nepažįstamiesiems žiūrėti kiaurai sienas ir duris. Pirmieji rentgeno aparatai buvo naudojami batų parduotuvėse. Jie buvo žinomi kaip fluoroskopai. Tačiau, kai buvo atrastas neigiamas rentgeno spindulių efektas, jie nustoti naudoti. Tiesą sakant, aparatai buvo labiau gudrus reklaminis triukas pritraukti pirkėjams nei reali pagalba renkantis batus.
• tai yra elektromagnetinės bangos, kurių bangos ilgis yra 10 - 0,01 nm, dažnis nuo 30 iki 30 000 PHz (1 PHz = 1015 Hercų). Fotonų energija – 0,1 - 100 keV. Rentgeno diapazonas dar skirstomas į minkštą (mažiausios energijos) ir kietą (didžiausios energijos) rentgeno spinduliavimą.
Rentgeno spinduliai gaunami rentgeno aparatuose panaudojant įgreitintus elektronus. Dideliu greičiu atsitrenkę į anodą, jie savo judėjimo energijos nedidelę dalį (0,1-5 %) išspinduliuoja rentgeno spindulių pavidalu.
Astronomijoje rentgeno spinduliai susidaro labai aukštos temperatūros (1–100 milijonų K) plazmoje, sąveikaujant didelės energijos elektronams su magnetiniu lauku (sinchrotroninis spinduliavimas) arba didelės energijos elektronams su mažos energijos fotonais (Komptono reiškinys).
Rentgeno spindulių naudojimas:
Rentgeno spinduliai buvo pradėti vartoti medicinoje 1895 m. Rentgeno spinduliai tamsina fotografinį filmą. Rentgeno spinduliai ir radioaktyviųjų medžiagų spinduliuotė naudojami įvairiose pramonės šakose. Ultravioletinė spinduliuotė pagreitina odos senėjimo procesą, gali sukelti įvairių rūšių vėžines ligas
Spindulių naudojimas pramonėje:
Rentgeno spinduliai ir radioaktyviųjų medžiagų spinduliuotė naudojami įvairiose pramonės šakose. Aukštos kokybės reikalaujančios konstrukcijos konstruojamos rentgeno spinduliais ir jas gaminant ir prižiūrint bei remontuojant. Panaudojimo sritys yra labai įvairios: nuo tiltų statybos iki kompiuterių spausdinimo plokščių gamybos.
Pramonėje spinduliai plačiai naudojami skysčių lygiams nustatyti ar, pvz, popieriaus storiui...
Šį darbą sudaro 799 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!