Pristatymai

Rentgeno spinduliai, jų istorija, veikimas, taikymas bei poveikis organizmui

9.0   (3 atsiliepimai)
Rentgeno spinduliai, jų istorija, veikimas, taikymas bei poveikis organizmui 1 puslapis
Rentgeno spinduliai, jų istorija, veikimas, taikymas bei poveikis organizmui 2 puslapis
Rentgeno spinduliai, jų istorija, veikimas, taikymas bei poveikis organizmui 3 puslapis
Rentgeno spinduliai, jų istorija, veikimas, taikymas bei poveikis organizmui 4 puslapis
Rentgeno spinduliai, jų istorija, veikimas, taikymas bei poveikis organizmui 5 puslapis
Rentgeno spinduliai, jų istorija, veikimas, taikymas bei poveikis organizmui 6 puslapis
Rentgeno spinduliai, jų istorija, veikimas, taikymas bei poveikis organizmui 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

ĮŽANGA Susidurti su rentgeno spinduliais tenka nedažnai, o ir susidūrus galbūt ne daugelis ką ir galėtų apie juos pasakyti, galbūt tik tai, jog jais peršvietus galima pamatyti griaučius. O ką jau kalbėti apie pačius rentgeno aparatus… Nežinome net tikslaus jų gero ir blogo poveikio. Todėl šiame pranešime apibrėšime, kas tiksliai yra rentgeno spinduliai, kokia jų istorija, veikimas, taikymas bei poveikis organizmui. RENTGENO SPINDULIAI Rentgeno spindulius 1895 m. atrado Vilhelmas Konradas Rentgenas (Wilhelm Röntgen). Jis juos pavadino X spinduliais (X-ray). Rentgeno spinduliai gaunami bombarduojant dalelių paviršių dideliu greičiu judančiais elektronais (vakuume). Pirmoji rentgeno nuotrauka buvo Rentgeno žmonos ranka. Nuotraukoje matomas jos vestuvinis žiedas ir rankos kaulai. 1896 m. sausio 18 rentgeno aparatas buvo viešai pademonstruotas H.L.Smito. Po rentgeno spindulių atradimo 1895 m. jie buvo reklamuojami kaip naujausias mokslo stebuklas ir patraukė pramogų verslo dėmesį. Nors daugelis žmonių žavėjosi išradimu, kiti bijojo, kad šis išradimas leis nepažįstamiesiems žiūrėti kiaurai sienas ir duris. Pirmieji rentgeno aparatai buvo naudojami batų parduotuvėse. Jie buvo žinomi kaip fluoroskopai. Tačiau, kai buvo atrastas neigiamas rentgeno spindulių poveikis, jie nustoti naudoti. Tiesą sakant, aparatai buvo labiau gudrus reklaminis triukas pritraukti pirkėjams nei reali pagalba renkantis batus. Rentgeno spinduliais vadinamos elektromagnetinės bangos, kurių bangos ilgis λ= 10-14 - 10-7 m. Iš šių spindulių spektrų pavyko nustatyti atomų elektronų pasiskirstymą sluoksniais ir atomų branduolių krūvius. Rentgeno spinduliuotė gaunama taip vadinamame Rentgeno vamzdyje (pav.), katodo medžiagos atomų branduolių ir elektronų elektrostatiniu lauku stabdant elektringąsias daleles (elektronus). Kaitinamuoju siūlu įkaitinus katodą, iš jo spinduliuojamas elektronų srautas. Anodas, dažnai dar vadinamas antikatodu, turi pasvirusį paviršių tam, kad nukreiptų susidariusią rentgeno spinduliuotę tam tikru kampu. Antikatodas gaminamas iš šilumai laidžios medžiagos, o jo paviršius padengiamas sunkiai besilydančiomis medžiagomis (paprastai didelio eilės numerio elementais, pavyzdžiui, volframu). Tarp katodo ir antikatodo prijungiama keliasdešimties tūkstančių voltų įtampa, susidaręs elektrinis laukas labai įgreitina elektronus, suteikia jiems didelę kinetinę energiją. Pasiekusius anodą elektronus jo medžiaga smarkiai stabdo, tokiu būdu atsiranda elektromagnetinis Rentgeno spinduliavimas. Galima išskirti du Rentgeno spinduliuotės spektrų tipus: 1. ištisinį spektrą (atsiranda dėl elektronų stabdymo), 2. linijinį spektrą – charakteringąjį – (atsiranda, kai elektronai iš atomo vidinių sluoksnių išplėšia elektronus ir į jų vietą peršoka elektronai iš aukštesnių sluoksnių). Paprastai trumpieji rentgeno spinduliai, kai λ

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1675 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1675 ž.)
Darbo duomenys
  • Fizikos pristatymas
  • 7 psl., (1675 ž.)
  • Word failas 66 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt