Konspektai

Religijos prigimtis ir religijos kilmės teorija

9.2   (3 atsiliepimai)
Religijos prigimtis ir religijos kilmės teorija 1 puslapis
Religijos prigimtis ir religijos kilmės teorija 2 puslapis
Religijos prigimtis ir religijos kilmės teorija 3 puslapis
Religijos prigimtis ir religijos kilmės teorija 4 puslapis
Religijos prigimtis ir religijos kilmės teorija 5 puslapis
Religijos prigimtis ir religijos kilmės teorija 6 puslapis
Religijos prigimtis ir religijos kilmės teorija 7 puslapis
Religijos prigimtis ir religijos kilmės teorija 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Religijos prigimtis ir religijos kilmės teorijos.
Pirmasis priklauso Ciceronui (1 a. pr. Kr.). Religio = Religere (rūpestingai laikytis). Religija – tai rūpestingas dievo kultui priderančių dalykų laikymasis.
Antrasis apibrėžimas priklauso Lanktancijui (I a. pr. Kr.) Jis buvo krikščionis. Jis religiją kildino iš relinio (susieti). Religija – tai žmogaus ryšys su Dievu, Dievybe. Tai įtakojo religinius tyrinėjimus iki pat XX a. 3 deš. Krikščionybė, islamas ir judaizmas – žmogaus santykio su Dievu religijos pavyzdžiai. Esmė – žmogaus ir Dievo bendravimas.
Tačiau NE kiekviena religija žmogaus santykis su Dievu.Yra religijų Yra religijų, kur Dievas – ne pagrindinis garbinimo objektas. Pvz. Afrikos religijose – mirusiųjų vėlės, protėvių kultas. Vietoj Dievo – žodis anapusybė – transcendencija – tai, kas yra anapus, -žmogaus santykis su anapusybe.
Taip pat yra religijų, kur nėra skirstoma i šiąpusinį ir anapusinį pasaulį. Pvz. budizmas.
Išvada: Tyrinėdami kitas religijas, neįmanoma būti visiškai subjektyviems. Negalima išsivaduoti iš savo kulto stereotipų įtakos. Norint tobulai perprasti religiją – reikia tapti jos išpažinėju. Religijotyros tikslas – pati pastanga.suprasti kitą mąstymą.
Kam aplamai suprasti kitą religiją? Vakarai kontaktavo su 3 tradicijomis: judaizmas (žydų religija), islamas (europiečių požiūriu – erezija), pagonybė.
Visos europiečių religijos panašios, bet viskas pasikeitė su didžiausiais geografiniais atradimais. Buvo susidurta su religijomis, kurios netilpo į graikų klasikinius rėmus. Pvz. ispanų kolonizatoriai susidūrė su actekais (jų kultas saulė, ir žmonių aukojimas jai). Aukodavo ir valgydavo.
XIX a. buvo bandoma surasti visų religijų bendrą kilmę, buvo bandoma atrasti pirminę religijų fazę. XIX a. – Darvino epocha, žmogaus, sukūrusio evoliucijos teoriją. Ji buvo labai populiari. Taikoma ne tik gamtos, bet ir humanitariniuose bei socialiniuose moksluose. Buvo manoma, kad kaip gamtoje egzistuoja evoliucija, taip ir žmonių visuomenėje. Ji buvo taikoma ir religiniuose tyrinėjimuose. XIX a, buvo populiaru manyti, kad kaip gamta vystosi nuo formų iki žmogaus, lygiai t.p. ir religija evoliucionuoja nuo primytiviausių formų, iki sudėtingų teologinių sistemų.
Manoma, kad jei pavyks atrasti pačią pradinę...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 7097 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (7097 ž.)
Darbo duomenys
  • Religijos konspektas
  • 8 psl., (7097 ž.)
  • Word failas 205 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt