Kaunas
2009
ĮVADAS
Šiame darbe trumpai apžvelgsime Maxo Weberio knygą „Religijos sociologija“. Joje autorius išsamiai pateikia bei aiškina religijos atsiradimo prielaidas, galimus kelius bei religijos paplitimą ir įvairiapusiškumą pasaulyje. Gausiausiai analizuojamas religijos atsiradimas, nuo ko ji prasidėjo ir kas jai davė pradžią suklestėti, kokios prielaidos buvo lemtingos žmonijos ir aplamai bendruomenės gyvenime atsirasti religijai ir jos atmainoms. Darbe aprašomi ir analizuojami religiniai lyderiai: dvasininkai, burtininkai, pranašai. Kokie jų buvo vaidmenys, ir kokią svarbią visuomenės dalį jie užėmė tam tikroje erdvėje, epochoje arba mažoje bendruomenėje. Šių lyderių svarbiausi profesiniai bruožai, bei jų įtaka visuomenei. Religijoje taip pat neatsiejamas dalykas buvo bendruomenė, kurią skatino kurtis įvairios religijos formos, vienos bendruomenės pristatomos ir aprašomos kaip platesnis ir išraiškingesnis turinys, kitos bendruomenės paminimos trumpai,jas supaprastinat iki vietinių bendruomenių, būrelių.
Svarbus ir neatsiekiamas nuo religijos mokslo klausimas yra teodicėjos problemos. Jas M. Weber stengėsi iškelti ir parodyti tokias su kuriomis dažniausiai susidūrė religija ir tam tikrose religijose gyvenačios bendruomenės, pavieniai asmenys, dvasininkai, burtininkai, pranašai, politiniai ir socialiniai reiškiniai. Teodicėjos problema yra gana ryški ir daug reiškianti žmogaus gyvenime . Išganymas ir jo įtaka gyvenimo būdui – šį skyrių autorius itin išplečia daug kalbėdamas apie asmens psichologinę būseną, jo įsitikinimus, arba tiksliau konstatuojant jam peršamus įsitikinimus ir prielaidas kiekvienos religijos, kad ir kokia ji skirtinga būtų.
Religinė etika, viena įdomiausių temų religinėje plotmėje, nes čia nagrinėjamas ir analizuojamas procesas, kurį įtakoja religinė etika, kokia svarbą ir prieraišumą duoda žmogaus gyvenime, valstybės, tautos ar šeimos.
Šiame darbe stengiamasi apžvelgti svarbiausias religijos idėjas, su ja susijusias problemas, atsiradimo ištakas ir jų paplitimą bei vyravimą pasaulyje.
Religijotyros objektas. Religijos atsiradimas. Religijotyros problemos. Šventybės samprata.
M. Weber pateikė gana painią ir motyvuotą religijų atsiradimo priežastį. Pirmiausia jis teigia , kad mums rūpi visai ne religijos „esmė“, bet tam tikros rūšies socialinės veiklos sąlygos ir pasekmės. Jos išorinė eiga labai įvairi todėl ji gali būti suprasta tik iš atskiro...
Šį darbą sudaro 6944 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!