Šperos

Raštvedybos teorija

9.0   (3 atsiliepimai)
Raštvedybos teorija 1 puslapis
Raštvedybos teorija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Pagal duomenų laikmenas-regiamieji dok (schemos, grafikai), garsinisi dok.;garsiniai ir regiamieji dok(video),elektroniniai dok.
2.Pagal dok.rengimo ir naudojimo stadijas(sudarymo stadijos)originalas (pirmasis egzempliorius), kopija (atšviestas dok.su parašu), nuorašas (iš kompo paimtas dok be parašo), įrašas (dok.dalis) dublikatas (dok.gautas vietoj prarasto).
3.Pagal duomenų sudarymo vietą-informaciniai,,tvarkomoieji,organizaciniai.
4.Pagal dok.saugojimo terminus-laikinai, nuolat...
Valdymo dokumentai: Tvarkomieji- tvarkomieji dok fiksuoja pagr valdymo proceso rezultatus,tai yra:nutarimai, įsakymai,potvarkiai; Organizaciniai-tvarkomųjų dok pasekmėje organizacijos darbuotojams yra formuluojami tam tikri reikalavimai. Šių dok pagrindu sudaromi organizaciniai dok: (lokaliniai dok(priimti įstaigų viduje)-kolektyvinės sutartys,darbo tvarkos taisyklės,pareigybės nuostatai; Informaciniai dok-informaciniais dok organizacijos keičiasi informacija su išorine aplinka, tai:raštai,verslo laiškai,pažymos, aktai,prašymai, skundai, pasiaiškinimai.
Visuomenė struktūros sektoriai yra 3: 1)valstybinis sektorius(viešojo administravimo institucijos), 2)Verslo(pelno siekiančios organizacijos), 3)Nevyriausybinių organizacijų sektorius(ne pelno siekiančios organizacijos).
„Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklės“-2001m-Lietuvos archyvų departamentas prie Lietuvos Respublikos vyriausybės.
Bendrosios dok rengimo ir įforminimo
taisyklės: Popieriaus formatai(A4,A5,A4L, A5L); Paraštės (kair.30mm, viršutinė-apatinė20mm, deš.10mm ); Dok rašomi 1lapo pusėje,kai dok į lapą netelpa,jis tęsiamas rašyti2,3 lape. 2,3lapai numeruojami arabiškai,lapo viršuje,centre. Dok.rekvizitai rašomi 2būdais:išilginiu centruotu(kai rekvizitų eilučių pradžia ir pabaiga vienodai nutolusi nuo kair ir deš paraščių) ir kampinis vėliavinis(kai rekvizito eilutės prasideda arba yra vienodai nutolusios nuo kair paraštės).
Rekvizitas-dok sudedamoji dalis,reiškianti nustatytas dok rengimo ir įteisinimo procedūras ir turintis pastovią vietą dokumente.Yra 22rekvizitai:
1.Herbas,prekių ženklas.Dok gali būti spausdinamas L.Vyriausybės ar savivaldybės herbas. Valst.herbą turi teisę spausdinti(LR seimas,Vyriausybė, Teismai).Prekių ženklas-tai grafiškas žymuo,atspindintis organizacijos teikiamas paslaugas ar gaminamas prekes.Herbas užrašomas lapo viršuje po viršutine parašte.Prekių ženklas-lapo viršuje po viršutine parašte arba lapo viršuje kairiame krašte.
2.Dok sudarytojo pavadinimas.Dok sudarytojas-asmuo, organizacijos arba jos struktūrinis padalinys parengęs dok.Dok sudarytojo pavadinimas rašomas po herbo ar prekių ženklo(jei prekių ženklas išspausdintas lapo kairėj pusėj-šalia ženklo).Šis rekvizitas užrašomas didžiosiomis, paryškintomis, 14dydžio raidėmis,išilginiu centruotu būdu.
3.Įstaigos duomenys.Juos sudaro:įstaigos kodas,buveinės adresas,tel ir faksų nr,kita informacija.Įstaigos duomenys rašomi po dok sudarytojo
pavadinimu.Rašomi išilginiu centruotu būdu,10dydžio raidėm,gali būti atskirti linija.
4.Specialioji žyma-nurodo tam tikrą dok ypatybę,pvz:vertimas iš kitos kalbos.Rašoma dok viršutinėje paraštėje,deš pusėje.
5.Priedo žyma.Ji rašoma viršutinėje paraštėje.Būna parašytas žodis PRIDĖTA.
6.Dok.gavimo registracijos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 799 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (799 ž.)
Darbo duomenys
  • Raštvedybos špera
  • 2 psl., (799 ž.)
  • Word failas 57 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt