Konspektai

Raštvedybos temos

10   (1 atsiliepimai)
Raštvedybos temos 1 puslapis
Raštvedybos temos 2 puslapis
Raštvedybos temos 3 puslapis
Raštvedybos temos 4 puslapis
Raštvedybos temos 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 1. Dokumento sąvoka. Dokumentas – tai turinti vertę, materialioje laikmenoje užfiksuota informacija, kurią galima identifikuoti, neribotai saugoti ir naudoti.
Valdymo dokumentai. Juose nustatomos pagrindinės organizacijų veiklos normos, tikslai, uždaviniai, kompetencija, darbuotojų teisės ir pareigos. Instrukcijos, įstatai, nuostatai, statutai, taisyklės ir kt.
Grupės.
Informacijos laikmenos. Informacijos laikmena turi būti patogi naudoti, patvari ir ilgalaikė medžiaga. Akmuo, molio lentelė, beržo tošis, papirusas, pergamentas, popierius, magnetinė juosta, kietas diskas, diskelis, kompaktinis diskas ir t.t.
Tvarkomieji dokumentai. Jais išreiškiama įvairių lygių organizacijų valdymo veikla. Įsakymai, Nurodymai, Nutarimai, Potvarkiai, Sprendimai.
Informaciniai dokumentai. Naudojami organizacijos vidaus reikalams arba keičiamasi informacja su kitomis organizacijomis. Aktai, archyvo pažymėjimai, pažymos, protokolai, raštai, rekomendacijos, tarn. pranešimai ir t.t.
2. Užrašyti adresatą, kai dokumentas siunčiamas įstaigos struktūriniam padaliniui.
3. Dokumento tekstas.
Svarbiausia dokumento dalis. Tekstas turi būti parašytas taisyklinga kalba, trumpas, logiškas, nuoseklus ir aiškus. Žodžiai vartojami tik tiesioginėmis reikšmėmis. Tekstas rašomas po dokumento datos, registracijos numerio, sudarymo vietos. Pastraipų pirmosios eilutės spausdinamos vienodu, ne daugiau 22mm atstumu nuo kairiosios paraštės. Tekstas gali būti skirstomas skyriais, skirsniais, punktais, papunkčiais. Punktai ir papunkčiai numeruojami arabiškais skaičiais, skyriai ir skirsniai – romėniškais ir turi pavadinimus. Tarp punkto ir papunkčio ir po papunkčio dedami taškai.
4. Užrašyti adresatą, kai dokumentas siunčiamas įstaigai.
Statistikos departamentui prie Lietuvos respublikos Vyriausybės
5. Datos ir dokumento Registracijos nr.
Yra 2 datos užrašymo variantai: Mišrusis 2007 m. balandžio 25d. (naudojamas tvarkomuosiuose dokumentuose, trafaretinėse dokumentų formose ir finansinio pobūdžio dokumentuose). Tarptautinis standartas 2007-04-25. Raštuose data rašoma dešinėje pusėje.
Registracijos nr. rašomas šalia dokumento datos rekvizito dešinėje pusėje. Šį rekvizitą sudaro simbolis Nr., registracijos žurnalo identifikavimo numeris ir skaitmeninis dokumento registravimo eilės numeris. Pvz.: Nr. 3 - 19 (čia 3 – žurnalo registracijos nr.; 19 – dokumento eilės nr.)
6. Užrašyti adresaą, kai dok. siunčiamas privačiam asmeniui.
Petrui Petraičiui
Didžioji g. 24-45
LT-08300 Vilnius
7. Prekių žymos rekvizitas. Lietuvos valstybės herbas spausdinamas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų blankuose. Kai kurios savivaldybės turi savo herbą, tokiu atveju jos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1745 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1745 ž.)
Darbo duomenys
  • Raštvedybos konspektas
  • 5 psl., (1745 ž.)
  • Word failas 70 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt