Filmai – nacionalinės kultūros dalis, ta meno išraiškos forma, su kuria susiduriame dažniausiai. Filmuose atsispindi mūsų gyvenimas kasdienybėje ir ne tik. Juose pabrėžiamos vienos svarbiausių gyvenimo problemų: žmonių vidiniai ir išoriniai konfliktai, smurtas, apgaulės, įvairiausios intrigos. Filmai ne tik pabrėžia problemas, bet ir rodo jų sprendimus. Šią temą pasirinkau būtent todėl, kad, mano nuomone, filmai tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi.
Viena pirmųjų priežasčių yra susijusi su šiuolaikinių filmų funkcijų (kasdieninių problemų vaizdavimu). Man patinka gilintis į tas problemas, į pačių filmų esmę, tai ką, nori jais pasakyti. Patinka analizuoti veikėjus, pagrindinių įvykių, žmonių elgesio priežastis (šiuo atveju analizuojami veikėjai yra psichologai). Neveltui pasirinkau filmus, kuriuose psichologai atlieka pagrindinius vaidmenis. Tai leidžia geriau įsigilinti į sukurtus vaidmenis. Noriu darbe aprašyti, kokias psichologų problemas, kokį jų gyvenimą vaizduoja filmų kūrėjai, bei į visa tai labiau įsigilinti. Pagrindiniai aspektai į kuriuos labiausiai atsižvelgta yra santykiai tarp psichologo ir paciento, kaip psichologo darbas atsiliepia santykiams su šeima, kokia vaizduojama psichologo asmenybė.
Savo darbe nagrinėsiu tris kino filmus: du Holivudo kūrybos filmai ir vienas lietuviškas vaidybinis filmas. Šiuos filmus pasirinkau, kad galėčiau analizuodama psichologo vaidmenis, kartu palyginti, kuo skiriasi užsienietiškas požiūris į psichologus nuo lietuviško požiūrio.
Analizei pasirinkau M. Night Shyamalan‘o „Šeštąjį pojūtį“ („The Sixth Sence“; 1999 JAV), John Polson’o „Slėpynes“ („Hide and Seek“; 2005 JAV) ir Algimanto Puipos „Nuodėmės užkalbėjimą“ (2006 Lietuva). Pirmieji du filmai buvo pasirinkti, nes jie man buvo matyti iš anksčiau, be to jie man paliko didžiulį įspūdį. Šie filmai mane sudomino savo mistiškumu, turbūt gal ir savo savotiškomis siaubo scenomis. Paskutinįjį lietuvišką filmą pasirinkau todėl, kad jis mane sukrėtė. Šie trys filmai priklauso tų filmų grupei, kuriuos galėčiau žiūrėti ne vieną ir ne du kartus, kol galiausiai mintinai išmokčiau kiekvieną veikėjų žodį.
Filmas prasideda vaikų psichologo Malkolmo Krovo (Bruce Willis) namuose vakarojant su žmona Ana (Olivia Williams). Į namus įsilaužęs pusnuogis, aiškiai turintis psichologinių...
Šį darbą sudaro 2362 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!